Martin Odegaard je v 14. minuti tekme na St. James's Parku Arsenal povedel v vodstvo z 1:0. Foto: Reuters

Newcastle je sicer tekmo začel udarno, že v 2. minuti je Jacob Murphy stresel prečko, pet minut pozneje je glavni sodnik Chris Kavanagh pokazal na belo točko, potem ko je domnevno z roko v kazenskem prostoru igral gostujoči branilec Jakub Kiwior, a si je po ogledu posnetka VAR premislil.

Odločitev glavnega sodnika Chrisa Kavanagha je razburila navijače Newcastle Uniteda.  Foto: Reuters
Odločitev glavnega sodnika Chrisa Kavanagha je razburila navijače Newcastle Uniteda. Foto: Reuters

Navijači črno-belih so bili razjarjeni ob sodniški odločitvi, nato jih je doletela še hladna prha v 14. minuti, ko so topničarji povedli. Jorginho je podal do Martina Odegaarda, ta pa je z nizkim in močnim strelom z razdalje v spodnji desni kot ugnal vratarja Nicka Popa za 0:1.

Ta je imel v nadaljevanju kar precej dela, v 20. minuti je z dvojno obrambo Gabrielu Martinelliju preprečil še drugi zadetek Arsenala, štiri minute pozneje je moral posredovati še ob strelu Bukaya Sake.

Igra se je razživela, po slabe pol ure igre se je moral z obrambo izkazati tudi Aaron Ramsdale, ki je veselje preprečil nekdanjemu topničarju Josephu Willocku. Tik pred odmorom, natančneje v 7. minuti sodnikovega dodatka, je moral Pope izjemno posredovati še enkrat, tokrat po lepi kombinaciji Martinellija in Odegaarda. Ostalo je pri minimalnem zaostanku.

Tako kot v prvem, so tudi v drugem polčasu gostitelji silovito pritisnili na nasprotnikova vrata, v 48. minuti je Alexander Isak iz bližine žogo poslal v vratnico, hip zatem je Ramsdale preprečil izenačenje po strelu Fabiana Schära z glavo.

Nato je na drugi strani igrišča milo za drago vrnil Martinelli, ki je z lepim plasiranim strelom že premagal Popa, a se je žoga po izvrstnem poskusu odbila od prečke. Arsenal je vendarle lahko lažje zadihal v 71. minuti, ko je po Schärovem avtogolu povedel z 2:0.

Glavnino dela je opravil Martinelli, ki je lepo prodrl z leve strani, nato pa pred vrata poslal predložek, ki se je odbil od Schära in premagal Popa. Arsenal tako s tekmo več za vodilnim Cityjem zaostaja zgolj za točko.

Arsenalov največji tekmec v boju za naslov angleškega prvaka v letošnji sezoni, Manchester City, je z odliko opravil svoje delo v 35. krogu, junak tekme pa je bil Ilkay Gündogan, ki se je dvakrat vpisal med strelce na obračunu z Leeds Unitedom, za nameček je v 84. minuti z bele točke zapravil še priložnost za hat-trick. Foto: Reuters
Liverpool je na Anfieldu ugnal Brentford, edini zadetek na tekmi je v prvem polčasu iz bližine po lepi podaji Virgila van Dijka dosegel Mohamed Salah. To je bila za varovance Jürgena Kloppa, ki še vedno upajo na preboj v Ligo prvakov za naslednjo sezono, šesta zaporedna prvenstvena zmaga. Foto: Reuters
Chelsea je prekinil niz šestih zaporednih porazov v vseh tekmovanjih z zmago na jugu Anglije nad Bournemouthom. Obračun je v 82. minuti odločil Benoit Badiashile, ki je zadel po podaji Hakima Ziyecha. Foto: Reuters
Said Benrahma je takole (sicer po veliki napaki vratarja Davida De Gee) odločil srečanje med West Ham Unitedom in Manchester Unitedom v Londonu. Rdeči vragi so tako zapravili priložnost, da se po porazu Newcastle Uniteda zavihtijo na tretje mesto prvenstvene lestvice. Še več, zdaj imajo z odigrano tekmo manj le še točko naskoka pred petouvrščenim Liverpoolom. Če bodo želeli igrati v Ligi prvakov prihodnjo sezono, si tovrstnih spodrsljajev ekipa Erika Ten Haga ne bo smela več privoščiti. To je bil zanjo že drugi zaporedni prvenstveni poraz, pred nedeljskim obračunom z West Hamom je pred tremi dnevi klonila pred Brightonom (1:0). Foto: Reuters