Dominic Calvert-Lewin je priigral Evertonu veliko točko na Old Traffordu. Foto: Reuters

Rdeči vragi so v tej sezoni odlični na gostovanjih, na Old Traffordu pa so oddali že ogromno točk in zaostanek za mestnim tekmecem Ciytjem se je že precej povišal. Prejšnji teden so doma izgubili z zadnjeuvrščenim Sheffield Unitedom z 1:2, v torek pa so nato odpravili Southampton kar z 9:0.

Fernandes z evrogolom kronal premoč Uniteda
Gostitelji so povedli v 24. minuti, ko je po natančnem predložku Marcusa Rashforda z glavo zadel Edinson Cavani. V 39. minuti je z igrišča odšepal Paul Pogba, ki si je poškodoval desno stegensko mišico, vstopil je Fred. Tik pred odmorom je Bruno Fernandes z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora povišal na 2:0. Žogo je z desnico poslal prek vratarja Robina Olsena v levi zgornji kot. Prava mojstrovina Portugalca.

V sodnikovem dodatku prvega dela je imel Calvert Lewin najlepšo priložnost za Everton, vendar je s 15 metrov streljal mimo vrat.

James Rodriguez je z močnim strelom izenačil na 2:2. Foto: Reuters

Gostje izenačili v treh minutah
Everton je sanjsko začel drugi polčas. Calvert Lewin je na levi strani ušel Harryju Maguireju in podal v sredino, vratar David de Gea je zelo posredoval in Abdoulaye Doucoure je iz bližine potisnil žogo v mrežo. Le tri minute zatem je bil Doucoure v vlogi podajalca, z desne strani je zaposlil Jamesa Rodrigueza. Kolumbijec je z močnim strelom z levico s 15 metrov izenačil na 2:2.

United je po izenačenju znova močno pritisnili, napadi so se vrstili. V 70. minuti je Luke Shaw s prostega strela z leve strani podal pred vrata, kjer je Scott McTominay z glavo poslal žogo v malo mrežico.

Calwert Lewin priigral točko po koncu "uradnega" sodnikovega dodatka
Vse je že kazalo na zmago rdečih vragov, na sporedu so bile še štiri minute sodnikovega dodatka. Vstopil je še Axel Tuanzebe in sodnik Jonathan Moss je še malce podaljšal srečanje. Michael Keane je dolgo podajo s prostega strela podaljšal z glavo, Calvert Lewin pa je s petih metrov matiral de Geo. Vratar Olsen je bil že v kazenskem prostoru rdečih vragov in veselil se je velike točke s soigralci.

David de Gea znova ni imel svojega večera. Razočaranje po koncu tekme je bilo veliko, saj so imeli vragi tri točke praktično že v žepu. Foto: Reuters

Ancelottija prevzela čustva: Ta točka je enaka zmaga
"Zaslužili smo si zmago. Nismo unovčili priložnosti, prejeli pa smo zadetek iz vsakega njihovega strela. V prvem polčasu sploh nismo igrali dobro, pa smo vodili z 2:0. Po izenačenju na 2:2 smo se razigrali in nato prejeli gol v zadnji akciji tekme. Seveda smo zdaj razočarani, navijači pa so lahko zadovoljni, da igramo napadalno. Pri vodstvu se nismo zaprli, ampak smo želeli zadeti še četrtič," je poudaril trener vragov Ole Gunnar Solskjaer.

"Kakšna neverjetna tekma! Čustva so me prevzela ob koncu. Po slabšem prvem polčasu smo le zaigrali bolj pogumno. Napadli smo v drugem delu in si zaslužili točko. Morda je na lestvici le točka. Tokrat je enaka zmagi. Zelo sem ponosen, da smo se postavili po robu eni najboljši ekip v Premier ligi. Nismo še na njihovem nivoju, borili pa smo se do konca," je žarel od zadovoljstva trener Evertona Carlo Ancelotti.

Watkins še drugič v tej sezoni potopil topničarje
Nogometaši Arsenala so se znašli v novi krizi. Aston Villa je premagala topničarje z 1:0 in prvič po 28 letih dobila obe medsebojni tekmi v sezoni. Edini gol na tekmi je padel že v 74. sekundi, ko je neodločna obramba londonske ekipe podarila žogo Bertrandu Traoreju, ki je na sredini kazenskega prostora našel Ollieja Watkinsa, po njegovem strelu pa je žoga zadela branilca Roba Holdinga, spremenila smer in vratar Matthew Ryan je bil nemočen.

Ollie Watkins, ki je za 28 milijonov britanskih funtov (klubski rekord) septembra prišel iz Brentforda, je dosegel že deseti zadetek v prvenstvu v tej sezoni. 25-letnik je že novembra potopil topničarje, na stadionu Emirates je bil natančen dvakrat za zmago Aston Ville s 3:0. Foto: Reuters

Najlepšo priložnost za izenačenje v prvem polčasu je imel Granit Xhaka po pol ure s prostega strela, a je vratar Emiliano Martinez žogo odbil prek vrat. Traore je v naslednji akciji sam prišel pred vratarja, poskusil z lobom, a je Ryan dobro posredoval.

Po uri igre je vstopil Pierre-Emerick Aubameyang, zelenico je zapustil Alexandre Lacazette. V zadnjih minutah je imel Aston Villa še dve priložnosti.

Watkins je v 82. minuti po podaji Jacka Grealisha streljal malce mimo leve vratnice. Štiri minute pred koncem je v gneči pred vrati topničarjev Gabriel izbil žogo pred golovo črto.

Arsenal je doživel drugi zaporedni poraz, na zadnjih treh srečanjih je osvojil le točko in mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja so vse bolj oddaljena.