Jorginho je z zadetkom za vodstvo z 2:0 razveselil navijače na tribunah Stamford Bridgea. Foto: AP

Leicester lahko v sredo prvič po januarju ostane tudi brez četrtega mesta, ki kot zadnje vodi v Ligo prvakov, prehiti ga lahko Liverpool, ta bo gostoval pri Burnleyju.

V zadnjem krogu v nedeljo Chelsea odhaja na gostovanje k Aston Villi, Leicester, ki je lani ostal tik pred vrati Lige prvakov na petem mestu, bo gostil Tottenham, Liverpool pa Crystal Palace.

Sorodna novica Leicester z evrogolom Tielemansa prvič osvojil Pokal FA

Zmaga Chelseaja pred 8.000 gledalci je bila popolnoma zaslužena. Že v prvem polčasu je imel veliko terensko premoč in tudi kar nekaj priložnosti. Timu Wernerju je VAR razveljavil dva zadetka.

Na začetku drugega dela, v 47. minuti, pa je gostujoča obramba vendarle klonila. Po strelu iz kota je v kazenskem prostoru najvišje skočil Leicesterjev napadalec Jamie Vardy, a žoga ga je le oplazila, nato pa je prišla do Chelseajevega branilca Antonia Rüdigerja, ki mu je ni bilo težko potisniti v mrežo.

Wernerja je v prvem polčasu zelo jezil sodnik, ki pa je v 66. minuti vendarle klonil pred njegovimi ugovori. Wesley Fofana je v kazenskem prostoru storil prekršek za najstrožjo kazen, VAR tokrat ni imel pripomb, 11-metrovko pa je uspešno izvedel Jorginho.

Leicester je po napaki Matea Kovačića izid znižal v 76. minuti, strelec je bil rezervist Kelechi Iheanacho. Ayoze Perez je imel v zadnjih minutah rednega dela tudi lepo priložnost za izenačenje, toda streljal je čez vrata.

Remi Uniteda, poraz Cityja

Zaradi zmage Chelseaja si je drugo mesto že zagotovil Manchester United, ki se je z novim drugoligašem Fulhamom sicer razšel z remijem (1:1). Na Old Traffordu se je po 14 mesecih "koronaposta" zbralo 10.000 navijačev, ki so v 15. minuti videli zadetek Edisona Cavanija z lobom z več kot 30 metrov. V 76. minuti je z glavo izenačil branilec Joe Bryan in zagotovil gostom šele drugo točko na zadnjih devetih tekmah.

Prvak Manchester City, ki je z mislimi že pri finalu Lige prvakov proti Chelseaju v Portu prihodnjo soboto, je na gostovanju pri Brightonu vodil z 0:2, a na koncu klonil s 3:2, potem ko je po izključitvi Joaa Cancela vse od 10. minute igral z igralcem manj. Trenerja Pepa Guardiolo nekoliko skrbi poškodba mišice Ilkaya Gündogana, ki je moral zapustiti zelenico v 56. minuti.