Nogometaši Manchester Cityja (v črnih dresih) nadaljujejo sijajno formo v angleškem prvenstvu. Po 24 odigranih tekmah imajo na vrhu lestvice Premier lige 10 točk naskoka pred najbližjim zasledovalcem, mestnim tekmecem Manchester Unitedom. Foto: Reuters

Gostje so srečanje na Goodison Parku začeli bolje, lepa priložnost se je ponudila Gabrielu Jesusu, ki je v 18. minuti iz neposredne bližine žogo poslal čez gol, nato pa je po dobre pol ure igre za vodstvo vodilne ekipe prvenstva zadel Phil Foden.

Richarlison je izenačil izid na 1:1. Foto: Reuters

Najbrž najboljši angleški nogometaš v tem trenutku je po kaosu v kazenskem prostoru z desnico sprožil proti vratom, žoga se je odbila od Seamusa Colemana in premagala nemočnega vratarja Jordana Pickforda.

A karamele se niso kar tako predale, v 37. minuti je izid izenačil Richarlison. Pravzaprav je glavnino dela opravil Lucas Digne, ki je sprožil 'iz prve', žoga pa se je nato od Brazilca odbila v mrežo za 1:1.

Everton je bil v prvem polčasu precej nevaren predvsem z igro po desni strani, kjer je veliko preglavic gostujoči obrambi povzročal Alex Iwobi, a na odmor sta ekipi vseeno odšli izenačeni.

V nadaljevanju so varovanci Pepa Guardiole stopili na plin, vse bolj so pritiskali na domačo obrambo, ki je v 63. minuti vendarle popustila po krasnem plasiranem strelu Riyada Mahreza. Alžircu je za zadetek podal Bernardo Silva, ki je v 77. minuti Cityjevo zmago le še potrdil.

Portugalca je z desne strani lepo zaposlil Jesus, Silva je nato iz igre najprej 'vrgel' Michaela Keana, nato pa s silovitim strelom v spodnji levi kot zadel za končnih 1:3.