James Maddison in Harvey Barnes sta zrežirala preobrat na stadionu King Power. Foto: Reuters

Dolgo so imeli aktualni prvaki vse pod nadzorom. Do vodilnega gola so imeli terensko premoč, več priložnosti in strelov, ko pa je najboljši strelec Premier lige Mohamed Salah v 67. minuti izkoristil mojstrsko podajo Roberta Firmina s peto, je vse kazalo, da bo Liverpool le našel pot iz krize.

Maddison izenačil s prostega strela
Odgovor Leicestra je bil silovit. Najprej je v 79. minuti James Maddison zadel s prostega strela z levega roba kazenskega prostora. Videosodnik je potrdil, da vratarja Allisona Beckerja domači napadalci niso ovirali iz nedovoljenega položaja.

Allison Becker je na zadnjih dveh tekmah naredil več napak kot v celotni lanski sezoni. Foto: Reuters

Vardy kaznoval novo napako Alissona
Dve minuti zatem je bil znova v središču Brazilec Alisson, ki je prejšnjo nedeljo naredil dve neverjetni napaki proti Manchester Cityju na Anfieldu.

Ob posredovanju zunaj kazenskega prostora ni dobro zadel žoge, zaletel se je v soigralca Ozana Kabaka, žoga se je odbila do Jamieja Vardyja, ki je zlahka zatresel prazno mrežo.

Pet minut pred koncem je Leicester izvedel še protinapad. Po natančni podaji Wilfreda Ndidija se je Harvey Barnes otresel Kabaka in poslal žogo v mrežo.

Leipzig bo neugoden tekmec v Budimpešti
Za Liverpool je bil to že peti poraz na zadnjih sedmih tekmah. Sanj o naslovu je konec, napoveduje se boj za četrto mesto, ki vodi v Ligo prvakov tudi v naslednji sezoni. V torek je na sporedu gostovanje v Budimpešti, po trenutni formi pa Leipzig ne bo brez možnosti za napredovanje v četrtfinale najelitnejšega klubskega tekmovanja na svetu.

Trener Leicestra Brendan Rodgers se je veselil prestižne zmage. Prav Severni Irec je sedel na klopi Liverpoola novembra 2014, ko so redsi zadnjič izgubili trikrat zapored v Premier ligi.

Klopp: 75 minut smo igrali odlično, a na koncu je bilo 1:3
"To tekmo bi morali dobiti. Bili smo precej boljši, imeli smo večjo posest. Povedli smo in prevladovali, nato pa je šlo vse narobe. Mislim, da je bil prvi gol Leicestra dosežen iz prepovedanega položaja. Pri drugem zadetku je prišlo do velikega nesporazuma, potem pa smo pustili preveč prostora in prejeli smo še tretji gol. 75 minut smo igrali odlično, a na koncu je bilo 1:3. To pove veliko o našem trenutnem položaju," je povedal trener Liverpoola Jürgen Klopp.

Ilkay Gündogan je v izjemni formi. Že prejšnji tedne je na Anfieldu dosegel dva zadetka. Foto: Reuters

Gündogan z dvema golom in podajo zrežiral novo zmago Cityja
Nogometaši Manchester Cityja so odpravili Tottenham s 3:0 in drvijo proti naslovu prvaka. To je bila že 16. zaporedna zmaga sinjemodrih v vseh tekmovanjih.

Izbranci Joseja Mourinha so bili blizu vodstva po četrt ure igre. Harry Kane je s prostega strela zadel vratnico. V 22. minuti je prekršek nad Ilkayjem Gündoganom v kazenskem prostoru naredil Pierre-Emile Höjbjerg. Najstrožjo kazen je izvedel Rodri, vratar Tottenhama Hugo Lloris je bil sicer blizu, a je bil strel močan, tako da se je žoga od njegove roke odbila v mrežo.

City je imel do konca prvega polčasa še dve lepi priložnosti, v enem napadu je najprej strel Gündogana Davinson Sanchez blokiral, odbito žogo pa je Gabriel Jesus poslal prek vrat.

V drugem polčasu so bili sinjemodri precej nevarnejši. V 50. minuti je Raheem Sterling preigraval v kazenskem prostoru, podal žogo do Gündogana. Nemški reprezentant je streljal s konico nogometnega čevlja, Llorisu pa je žoga pod roko ušla v mrežo. V 66. minuti je vratar Ederson Moraes poslal dolgo žogo proti Gündoganu, ki se je otresel Sancheza in mimo Llorisa poslal žogo v mrežo. Branilec Sanchez je v teku nazaj padel na glavo.

Tottenham ne najde poti iz krize
City, ki se je tako Londončanom oddolžil za poraz na prvi letošnji medsebojni tekmi v Londonu (2:0), že na sedmi domači tekmi ni prejel gola, kar je izenačen klubski rekord. Tottenham je v veliki krizi. Jose Mourinho je bil zelo zaskrbljen po petem porazu na zadnjih šestih tekmah.