Phil Foden in Kevin De Bruyne sta zrežirala peti zadetek Manchester Cityja na obračunu s Southamptonom. Foto: Reuters

Potem ko se je njihov zmagoviti prvenstveni niz v prejšnjem krogu končal na mestnem derbiju proti Manchester Unitedu, so nogometaši Manchester Cityja hitro znova našli pot do uspeha. Tokrat so v vnaprej odigrani tekmi 33. kroga Premier lige ugnali Southampton.

Glavnino dela so varovanci Pepa Guardiole opravili že v prvem polčasu, zadeli pa so iz prvega pravega izdelanega napada. Oleksander Zinčenko je z leve strani poslal predložek pred vrata, kjer je vratar Alex McCarthy sprva ubranil poskus Phila Fodna, popolnoma nemočen pa je bil ob strelu Kevina De Bruyneja, ki je odbito žogo hladnokrvno pospravil v mrežo.

Gostom je izid sicer uspelo izenačiti, in sicer v 25. minuti, ko je James Ward-Prowse po prekršku Aymerica Laporta nad Jannikom Vestergaardom zadel z bele točke, a so še do odmora sinjemodri vnovič povedli, prednost pa še povišali.

Trener Southamptona Ralph Hasenhuttl in Pep Guardiola. Foto: Reuters

Najprej je Riyad Mahrez v 40. minuti kaznoval veliko napako Cheja Adamsa in z natančnim strelom z levico zadel za 2:1, v sodnikovem dodatku prvega dela se je med strelce vpisal še eden najboljših Cityjevih posameznikov v letošnji sezoni, Ilkay Gündogan. Nemški vezist je bil ob pravem trenutku na pravem mestu, ko je po Mahrezovem strelu, ki je treščil v okvir gola, žogo poslal v mrežo za +2 (3:1).

Mreži sta se tresli tudi v drugem polčasu, v 10. minuti nadaljevanja se je Mahrez po bliskovitem napadu med strelce vpisal še drugič, a veselje ni trajalo prav dolgo, saj je že v naslednjem trenutku na drugi strani zelenice v polno zadel Adams, ki je izkoristil manjšo nepozornost aktualnih angleških podprvakov. A še pred iztekom ure igre je De Bruyne zadel za 5:2. Pri obeh Cityjevih zadetkih v drugem polčasu se je s podajo izkazal Foden.

Do konca srečanja so gostje zadeli še enkrat, a je bil Adamsov zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

City ima tako z odigrano tekmo več pred Manchester Unitedom 14 točk naskoka in mirno drvi novemu naslovu angleškega prvaka naproti. Le še čudežni razplet lahko sinjemodrim letos prepreči angleško krono.