Nogometaši Manchester Cityja z Aston Villo niso imeli veliko težav. V sredo se bodo na Emiratesu pomerili z Arsenalom. Foto: Reuters

City je z odliko opravil svoje delo na Etihadu, že do polčasa je napolnil mrežo Birminghamčanov, ki so v zaostanek padli že v 4. minuti, ko je Rodri iz prvega predložka iz kota na tekmi zadel z glavo.

Rijad Mahrez je z bele točke svetovnega prvaka Emiliana Martineza poslal v napačno smer. Foto: Reuters

City je bil precej boljši nasprotnik, v 21. minuti je po igranju z roko celo zadišalo po 11-metrovki, a je glavni sodnik Robert Jones ni dosodil. Vodstvo so sinjemodri podvojili v 39. minuti prek Ilkaya Gündogana, ki je iz bližine žogo po podaji Erlinga Haalanda zabil v mrežo.

Še tretjič je moral vratar Emiliano Martinez, svetovni prvak iz Katarja, v svojo mrežo v sodnikovem dodatku, ko je Rijad Mahrez uspešno izvedel strel z bele točke, ki ga je s prekrškom nad Jackom Grealishem zakrivil Jacob Ramsey.

Že na uvodu drugega polčasa se je moral vratar Martinez izkazati s pomembno obrambo, da je preprečil povišanje vodstva gostiteljev in nov zadetek Rodrija. Ta je silovito sprožil po podaji rezervista Juliana Alvareza, ki je ob polčasu zamenjal Haalanda.

Ko je že kazalo, da bo City brez najmanjših težav ohranil prednost, je po uri igre zadel Ollie Watkins, ki je s surovo hitrostjo prehitel osrednjega branilca Manuela Akanjija in žogo poslal v spodnji levi kot za 3:1. To je bil njegov 100. nastop za Aston Villo, prvič v karieri je tudi zadel na treh zaporednih tekmah.

Villa je do konca tekme več ali manj napadala, v igro je vstopil tudi Philippe Coutinho, ki je bil zelo blizu zadetka v 80. minuti, a mu je veselje preprečil vratar Ederson. Le nekaj trenutkov pozneje se je na drugi strani sijajna priložnost iz protinapada ponudila Mahrezu, a je Alžirec žogo poslal krepko čez gol.

Alejandro Garnacho in Marcus Rashford sta se na tekmi v Leedsu vpisala med strelce. Foto: Reuters

Rdeči vragi ugnali še Leeds United
Že predtem so nogometaši Manchester Uniteda z 2:0 ugnali Leeds United, za zmago pa so se morali pošteno potruditi. David De Gea, ki je dosegel 400. nastop v Premier ligi, se je moral večkrat izkazati z obrambami, da je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Nevarno so zapretili predvsem Degnand Wilfried Gnonto, Patrick Bamford in Crysencio Summerville. A na koncu so vse tri točke osvojili rdeči vragi, zmagoviti zadetek pa je v 80. minuti dosegel Marcus Rashford. Angleški reprezentančni napadalec je dobil skok z Maximilianom Woberjem in Juniorjem Firpojem in z glavo premagal nemočnega vratarja Illana Meslierja. Zadnji žebelj v krsto Leedsa je le nekaj minut pozneje zabil rezervist Alejandro Garnancho, ki je zadel z nizkim strelom z leve strani.