Darwin Nunez si je po zmagovitem zadetku dal duška pred Newcastlovimi navijači. Foto: Reuters
Takole je Darwin zadel za 1:1. Foto: Reuters

Liverpool je lani črno-bele s severovzhoda Anglije dvakrat premagal v prvenstvu, zdelo se je, da Newcastle tokrat išče maščevanje – in to je varovancem Eddieja Howa skoraj tudi uspelo.

Rdeči, ki so večji del tekme igrali z nogometašem manj – v prvem polčasu, natančneje v 28. minuti, je bil zaradi prekrška nad Alexandrom Isakom izključen branilec Virgil van Dijk –, nikakor niso našli pravega ritma.

Virgil van Dijk ni mogel verjeti svojim očem, ko mu je glavni sodnik pokazal pot v slačilnico. Foto: Reuters

V obrambi so si privoščili odločno preveč napak, v vezni liniji želena igra ni stekla, napad je bil tako rekoč neviden. Zato pa so bili toliko boljši gostitelji, ki letos merijo zelo visoko, mrežo je vendarle uspelo zatresti Anthonyju Gordonu.

22-letnik, ki se je rodil prav v Liverpoolu, je v 25. minuti izkoristil veliko napako Trenta Alexandra-Arnolda, ki je izgubil žogo po lahki podaji Mohameda Salaha. Ukradel jo je Gordon, stekel proti golu in rutinirano z desnico med nogama ukanil vratarja Alissona Beckerja.

2:1 v 93. minuti. Foto: Reuters

V nadaljevanju je bila domača ekipa večkrat blizu drugega zadetka, še najbolj v 76. minuti, ko je Almiron ušel Alexisu Mac Allisterju, nato pa s plasiranim strelom z levico zadel okvir gola.

Varovanci Jürgena Kloppa so si na vse kriplje prizadevali rezultat izenačiti, čeprav zaradi terenske premoči tekmeca niso ustvarili veliko obetavnih akcij, jim je v 81. minuti le uspelo. Rezervist Darwin Nunez, ki je le štiri minute predtem zamenjal Mac Allisterja, je odbito žogo z nizkim strelom z desnico v kazenskem prostoru spravil za hrbet nemočnega Nicka Popa. Žoga se je v gol odbila od vratnice.

Strelec Newcastlovega zadetka Anthony Gordon je igro zapustil v 72. minuti. Foto: Reuters

Vse zapravljene priložnosti so se Newcastlu na koncu maščevale, v 93. minuti je namreč tekmo odločil – Darwin. V ogenj ga je z lepo podajo poslal Salah, urugvajski napadalec pa je nato mirno žogo poslal proti bolj oddaljeni vratnici, utišal St. James's Park in svojemu moštvu priigral veliko zmago.

Gostitelji so bili v šoku, do konca tekme je bilo le še nekaj deset sekund. Brezupno so žogo pošiljali v napad, skušali še z zadnjimi atomi moči presenetiti Liverpoolovega čuvaja mreže, a zaman. Poln izkupiček točk je romal na Merseyside.

Ko je rezervist Sheffield Uniteda Jayden Bogle izenačil izid na 1:1 proti Manchester Cityju, je kazalo, da bodo sinjemodri vendarle izgubili prvi točki v novi sezoni. A Rodri (na fotografiji) je imel drugačne načrte: v 88. minuti se je žoga po slabem posredovanju soigralca Phila Fodna znašla pri njem, bliskovito jo je poslal pod prečko za tretjo zmago v sezoni. Foto: Reuters