Gabriel Jesus je v drugi polovici prvega polčasa mojstrsko ukanil Alissona Beckerja za 2:1. Foto: Reuters

Šlo je za jubilejni 220. obračun omenjenih ekip v vseh tekmovanjih. Še vedno so daleč uspešnejši nogometaši Liverpoola, ki so dobili 105 tekem, 58 jih je dobil City, 57 pa se jih je končalo brez zmagovalca.

Letos sta se ekipi sicer prvič srečali že 3. oktobra na Anfieldu in tudi tedaj se je derbi končal brez zmagovalca (2:2). Za gostitelje sta tedaj zadela Sadio Mane in Mohamed Salah, za goste pa Phil Foden in Kevin De Bruyne.

Diogo Jota je v 13. minuti izenačil izid na 1:1. Foto: Reuters

Jota izničil Cityjevo prednost po golu De Bruyneja
Derbi so bolje začeli gostitelji, že v 5. minuti se je moral Liverpoolov vratar Alisson Becker izkazati s pomembno obrambo, hip pozneje je bil nemočen ob poskusu Kevina De Bruyneja. Ta je prodrl proti golu nasprotnika, švignil mimo Fabinha in sprožil z roba kazenskega prostora. Žoga se je odbila od noge branilca Joela Matipa in končala v mali mrežici. Brazilski čuvaj mreže v vratih rdečih ni imel najmanjših možnosti. A varovanci Jürgena Kloppa so se hitro pobrali in v 13. minuti izid izenačili. Po lepi in hitri akciji se je med strelce vpisal Diogo Jota. Andrew Robertson je podal na oddaljenejšo vratnico, kjer je Trent Alexander-Arnold žogo kot na pladnju dostavil Joti, ta pa je iz neposredne bližine matiral vratarja Edersona Moraesa za 1:1. Čeprav so v začetnih minutah tekme izgubili boj na sredini igrišča, so se Liverpoolčani hitro pobrali.

Jesus pod prečko za 2:1
Vseeno je bil City v prvem polčasu boljši nasprotnik, gostitelji so igrali hitreje, učinkoviteje, po slabe pol ure igre je De Bruyne iz obrata za las zgrešil desno Alissonovo vratnico, na prelomu 35. minute je Joao Cancelo meril z desnico po prodoru po levi strani, a zadel zunanji del mreže. A domači navijači niso več dolgo čakali na novi zadetek svojih ljubljencev, že kmalu zatem je po predložku v kazenski prostor Gabriel Jesus mojstrsko ukanil Liverpoolovega vratarja in z desnico žogo poslal pod prečko za 2:1.

Sadio Mane je že v uvodni minuti nadaljevanja premagal Edersona Moraesa in zadel za 2:2. Senegalec si je podaril najboljše mogoče darilo za 30. rojstni dan. Foto: Reuters

Mane zadel po Salahovi podaji
Drugi polčas se je komaj začel, ko se je na semaforju že izpisal izid 2:2. Po lepem kombiniranju na levi strani je Mohamed Salah z natančno podajo v kazenskem prostoru našel vtekajočega Sadia Maneja, ta pa je 'iz prve' ukanil Edersona za 2:2. Gostom je odmor očitno pomagal, začeli so oblegati vrata nasprotnika, varovanci Pepa Guardiole niso mogli razviti učinkovite igre iz prvega polčasa, Liverpool je na sredini strnil vrste, v 52. minuti se je moral Ederson izkazati še po nevarnem strelu Jote. Znova se je s podajo izkazal Salah.

Raheem Sterling je poskrbel za še tretjo eksplozijo navdušenja med domačimi navijači na stadionu Etihad, a zadetek zaradi prepovedanega položaja ni obveljal. Angleški napadalec je bil za kakšen centimeter ali dva prehiter ... Foto: Reuters

Sterlingov zadetek razveljavljen
Igra se je nato razživela, oživeli so Liverpoolovi napadalci, ki so bili v prvem polčasu precej nevidni, na drugi strani so po dobri uri igre gostitelji zapretili dvakrat: v 61. minuti je Virgil van Dijk na golovi črti zaustavil poskus Jesusa, dve minuti pozneje je Raheem Sterling zadel za novo vodstvo, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Vroče je bilo tudi v 71. minuti, ko je v kazenski prostor prodrl Salah, si pripravil prostor za strel in sprožil z levico. Žoga je ob manjšem dotiku branilca Aymerica Laporta odfrčala mimo desne Edersonove vratnice. Na drugi strani je hip zatem Jesus z desne strani zadel zunanji del mreže, čeprav je imel pred vrati popolnoma samega De Bruyneja.

Čeprav je bilo na kocki veliko, se nobena od ekip ni želela sprijazniti z remijem, napadalnejši so bili sicer gostitelji, najbližje zadetku pa rezervist Rijad Mahrez, ki je s prostega strela v 90. minuti stresel desno Alissonovo vratnico.

Premier liga, 32. krog

Sorodna novica Rdeči vragi po porazu na Goodison Parku vse bolj oddaljeni od Lige prvakov
MANCHESTER CITY   31 23  5  3 72:20 74
LIVERPOOL         31 22  7  2 79:22 73
CHELSEA           30 18  8  4 64:23 62
TOTTENHAM         31 18  3 10 56:37 58
ARSENAL           30 17  3 10 45:36 54
WEST HAM          32 15  6 11 51:42 51
MANCHESTER UTD.   31 14  9  8 49:42 51
WOLVERHAMPTON     32 15  4 13 33:27 49