Olivier Giroud je zagotovil Chelseaju velike tri točke v boju za preboj v Ligo prvakov. Foto: Reuters

Londončani so večji del prvega polčasa napadali in gostitelje stiskali v njihov kazenski prostor, a so kljub vsemu na odmor odšli v zaostanku. V 43. minuti je izjemno slabo pokrivanje ob prekinitvi izkoristil branilec Kortney Hause in Aston Villo povedel v vodstvo.

Motor Aston Ville – kapetan Jack Grealish – se nikoli ni zares ogrel. Grealisha, ki mu je v izdihljajih tekme zavrela kri, so Londončani odlično zaustavili, nad njim so storili devet prekrškov. 24-letni angleški vezist, ki si ga v svojih vrstah želijo številni premierligaški klubi, bo po koncu sezone zelo verjetno zapustil Villa Park. Foto: Reuters

V nadaljevanju so varovanci Franka Lamparda iskali izenačujoči zadetek, napadali so predvsem po desni strani, kjer je bil izjemno razpoložen Willian, na 1:1 so izenačili po uri igre, ko je z desne strani Cesar Azpilicueta na drugo vratnico poslal uporaben predložek, tam pa je levico podstavil Christian Pulisic in zadel pod prečko.

Giroud zadel iz obrata
Veselje na Chelseajevi klopi se še ni popolnoma poleglo, ko je za preobrat poskrbel Olivier Giroud. Francoski napadalec si je na 13 metrih žogo po podaji Azpilicuete lepo zaustavil in jo z levico poslal za hrbet nemočnega vratarja Orjana Nylanda. Chelsea je bil preprosto boljši tekmec. Kljub vsemu si je v zaključku tekme skoraj privoščil spodrsljaj, ko je napako v obrambi storil Andreas Christensen, a je diagonalni strel rezervista Jote, ki je v igro vstopil le nekaj sekund predtem, zletel mimo leve vratnice Kepe Arrizabalage. To je bila tudi zadnja omembe vredna priložnost za zadetek na tekmi.

Chelsea je tako izkoristil remi Manchester Uniteda v gosteh proti Tottenhamu (1:1) in se malce bolj utrdil na četrtem mestu, ki v prihodnji sezoni prinaša Ligo prvakov. Pred rdečimi vragi imajo modri osem krogov pred koncem pet točk naskoka. Aston Villa še naprej životari pri dnu prvenstvene lestvice.

Takole se je žoga odbila od vratnice po strelu Toma Daviesa v 80. minuti. Foto: Reuters
Zaradi poškodbe je Joël Matip predčasno končal derbi. Njegova menjava – Dejan Lovren – je imela ogromno težav z razpoloženim Evertonovim napadalcem Richarlisonom. Ob koncu prvega polčasa se je sicer poškodoval tudi James Milner (zamenjal ga je Joe Gomez). Foto: Reuters

Brez zadetkov na Goodison Parku
V Liverpoolu sta se na derbiju Merseyside brez zmagovalca razšla Everton in Liverpool (0:0). Mestni obračun na Goodison Parku ni navdušil, pri obeh ekipah se je poznala dolga odsotnost tekmovalnega ritma, napake v igri so bile pogoste, še posebej v napadalnih akcijah, v katerih je kar mrgolelo netočnih (zaključnih) podaj.

V prvem polčasu pravih priložnosti ni bilo, še najlepšo je po pol ure igre zapravil Joël Matip, ki je po predložku Trenta Alexandra Arnolda žogo z glavo poslal mimo vratnice. Kamerunski branilec je zaradi poškodbe v 73. minuti svoje mesto na zelenici odstopil Dejanu Lovrenu. Najbolj vroče je bilo sicer v 80. minuti, ko so gostitelji resno ogrozili vrata Liverpoolovega vratarja Alissona Beckerja. Ta je moral najprej posredovati ob zvitem strelu s peto Dominica Calverta-Lewina, odbito žogo je v vratnico poslal Tom Davies. Hip zatem je po lepi uigrani akciji po predložku iz kota ob drugi vratnici z glavo zgrešil še Michael Keane. Najlepšo priložnost Liverpoola v drugem polčasu je v sodnikovem dodatku s prostega strela zapravil Fabinho, ki je meril natančno, a je njegov poskus oprezni vratar Jordan Pickford s prsti odbil v kot.

Phil Foden je bil najboljši igralec tekme na stadionu Etihad. Foto: Reuters

Manchester City odpihnil Burnley
Na zadnji tekmi 30. kroga je drugouvrščeni Manchester City odpravil Burnley s 5:0. zaostanek za vodilnim Liverpoolom je znižal na 20 točk, a do konca je le še osem krogov.

Sinjemodri so vse dvome o zmagi razrešili v prvi polovici srečanja na stadionu Etihad, ko sta zadela Phil Foden v 17. minuti z natančnim strelom z 22 metrov in Riyad Mahrez (43. in 45./11 m). V drugem polčasu sta zmago izbrancev Pepa Guardiole potrdila David Silva (51.) in razigrani Foden (63.).

Sorodna novica Fernandes priigral točko rdečim vragom; Arsenal klonil v 95. minuti