Harry Kane je v 96. minuti izenačil izid na 2:2. Foto: Reuters

Prvi polčas londonskega derbija je pripadel nogometašem Chelseaja. Ti so bili preprosto boljši pri prenosu žoge iz obrambe v napad, v 19. minuti so tudi povedli, potem ko sta vodilni zadetek zrežirala novinca v ekipi. Marc Cucurella je pred vrata poslal predložek iz kota, Kalidou Koulibaly pa je s krasnim volejem premagal Huga Llorisa za 1:0.

Še predtem je dlani francoskega vratarja z nevarnim strelom ogrel Kai Havertz. Tottenham v prvem delu ni bil posebno nevaren, napadalna trojica ni pustila pečata na tekmi, edino pravo priložnost je zapravil Ryan Sessegnon, njegov poskus je brez večjih težav zaustavil domači vratar Edouard Mendy.

V nadaljevanju so varovanci Antonia Conteja vendarle zaigrali boljše, v 68. minuti so izid tudi izenačili prek Pierra Højbjerga. Jorginho je izgubil žogo pred vrati, Ben Davies jo je hitro poslal do Danca, ta pa je z nizkim strelom zatresel mreži za 1:1. Gledalce na Stamford Bridgeu je z novim zadetkom razveselil Reece James. Polovico zadetka gre pripisati Raheemu Sterlingu, ki je podal na robu kazenskega prostora, James je nato z močnim strelom zadel za 2:1.

Toda zadnjo besedo je imel Harry Kane, ki je v 96. minuti izid izenačil za delitev točk! Ivan Perišić je poslal pred vrata predložek, ob bližnji vratnici je Kane z glavo premagal Mendyja in gostujoče navijače popeljal v delirij.

Conte in Tuchel izključena po koncu tekme
Po koncu tekme je pošteno zavrelo. Conte in Thomas Tuchel sta prejela rumkena kartona že v 68. minuti po izenačenju, ko je Italijan proslavljal v obraz Nemca. Po koncu tekme mu je Tuchel močno stisnil roko in ni je hotel izpustiti. Vmes so posredoval pomočniki, sodnik Anthony Taylor pa je obema trenerjema pokazal rdeči karton.

Po koncu tekme je bil zelo oster Tuchel: "Morda bi najbolje, če nam ta sodnik ne bi več sodil, verjetno ne mislijo samo naši navijači tako. Vsi v slačilnici prav tako mislimo to. Ampak saj so ljudje, ki spremljajo VAR, tudi, če sodnik ni videl. Kako ni prostega strela, kako ni rdečega kartona? Naslednje tekme ne bom mogel voditi, sodnik bo pa lahko sodil!"