Steven Gerrard je bil v dresu Liverpoola dolga leta krvnik Evertona na derbijih Merseyside, zdaj je klub z Goodison Parka premagal še kot trener Aston Ville. Foto: Reuters

Številni nogometni poznavalci na Otoku menijo, da utegne biti letošnja sezona odločilna za dva nekdanja angleška reprezentanta Stevena Gerrarda in Franka Lamparda.

Trenutek, ko je Emiliano Buendia dosegel zmagoviti zadetek za Aston Villo. Ta je v uvodnem krogu prejšnji konec tedna presenetljivo klonila pred Bournemouthom (2:0). Foto: Reuters

Oba sta se v soboto v vlogi trenerja pomerila na obračunu med Aston Villo in Evertonom. Uspešnejši je bil Liverpoolčan, ki je slavil zmago svojih varovancev z 2:1, potem ko so ti v uvodnem krogu klonili pred Bournemouthom.

Ings in Buendia v polno za Villo
Da je zmaga še toliko slajša, je njegova ekipa premagala mestnega tekmeca njegovega omiljenega Liverpoola, Everton. Ta je sicer povedel v 24. minuti, ko je po predložku iz kota z natančno odmerjenim strelom žogo ob vratnici v mrežo poslal Anthony Gordon. A že po pol ure igre je bil izid izenačen. Po podaji Ollieja Watkinsa je ob levi vratnici zadel Danny Ings. Na Villa Parku so gledalci gledali borbeno, na trenutke precej grobo igro, srečanje pa je v končnici odločil rezervist Emiliano Buendia. Everton je izgubil posest na svoji polovici, gostitelji so zapretili z bliskovitim protinapadom, 25-letni Argentinec je akcijo zaključil iz neposredne bližine po nizki podaji Watkinsa.

Končnico popestril Digne z avtogolom
Veselje na tribunah Villa Parka se še ni povsem poleglo, ko so Liverpoolčani zaostanek prepolovili. Po predložku z leve strani je pred vrati nespretno posredoval Lucas Digne in žogo poslal v lastno mrežo. 2:1. V izdihljajih obračuna so gostje vneto iskali izenačujoči zadetek, a zaman. Domači branilci so bili vselej na mestu, presenečenja ni dovolil niti vratar Emiliano Martinez.

Nogometaši Manchester Uniteda so doživeli hud poraz v Brentfordu. Foto: Reuters
Trener Manchester Uniteda Erik ten Hag je bil skrajno nezadovoljen z igro svojih varovancev, zlasti v obrambi. Foto: Reuters

Klofuta rdečim vragom v Brentfordu
Nova hladna prha za rdeče vrage, ki so že v prvem polčasu obračuna v Brentfordu prejeli kar štiri zadetke! Že v 10. minuti je Mathias Jensen, potem ko je odvzel žogo Cristianu Ronaldu, na robu šestnajsterca našel Josha Dasilvo, ki je z močnim strelom z razdalje žogo skozi roki nespretnega Davida De Gee poslal v spodnji kot. Osem minut pozneje so gostitelji vodstvo podvojili. Ob slabem posredovanju gostujoče obrambe je Jensen rutinirano zadel za 2:0. Po pol ure igre se je na semaforju izpisalo že 3:0, potem ko je iz prekinitve z glavo zadel Ben Mee. More za rdeče vrage s tem še ni bilo konec – v 35. minuti je Bryan Mbeumo zadel v spodnji levi kot.

V nadaljevanju se je igra rdečih vragov za odtenek popravila, a zares vrat Brentforda nikoli niso ogrozili. Še več, gostitelji so bili tisti, ki so bili nevarnejši, a je ostalo pri izidu 4:0.

Arsenal je na Emiratesu s 4:2 premagal Leicester City. Eden glavnih junakov srečanja je bil napadalec Gabriel Jesus, ki je dosegel dva zadetka. Foto: Reuters