Robertu Firminu in Mohamedu Salahu tudi iz ugodnih položajev ni uspelo zatresti mreže. Foto: Reuters

Trener branilcev naslova Jürgen Klopp že drugo tekmo zapored ni bil zadovoljen z izidom. V nedeljo je Liverpool na Anfieldu le remiziral z West Bromwichem (1:1). Na obeh tekmah je prevladoval in tako zapravil štiri točke, s katerimi bi lahko že pošteno odlepil od tekmecev.

Premier liga bo tudi v novem letu zelo napeta, saj so razlike na vrhu zelo majhne, nekatere ekipe pa imajo še nekaj preloženih tekem. Na vrhu je Liverpool s šestnajstimi odigranimi tekmami in 33 točkami. Tri točke manj, ob eni odigrani tekmi manj, ima Manchester United na drugem mestu, Leicester in Everton pa sledita z 29 točkami.

Steve Bruce je bil precej bolj zadovoljen s točko. Jürgen Klopp je pričakoval vse tri. Foto: Reuters

Wilson zapravil edino priložnost za gostitelje
Prvo priložnost so imeli gostitelji. V 12. minuti se je Callum Wilson otresel Nathaniela Phillipsa, prodrl v kazenski prostor in nevarno streljal, a se je izkazal Alisson Becker. To je bila največja priložnost za srake na tekmi.

Vratar Darlow junak srečanja
V nadaljevanju je bil Liverpool veliko nevarnejši. Mohamedu Salahu v 34. minuti ni uspelo ukaniti Karla Darlowa. Vratar Newcastla je imel veliko dela tudi v sodnikovem dodatku prvega polčasa, ko se je izkazal s parado po strelu Roberta Firmina z glavo.

V drugem polčasu je potekal enosmerni promet. Sadio Mane v 54. minuti z glavo ni bil natančen. V 66. minuti je Firmino zaposlil Salaha, ki je z 12 metrov streljal mimo vrat.

Vrnitev Thiaga razveselila Kloppa
V 73. minuti je vstopil Thiago Alcantara. Španski vezist, ki je avgusta z Bayernom v Lizboni postal evropski prvak, si je oktobra poškodoval koleno. Hitro je poživil igro in vsekakor je to velika pridobitev za Kloppa v zgoščenem ritmu tekem v spomladanskem delu.

Fabian Schär je v zadnjem trenutku izbil žogo pred Sadiom Manejem. Foto: Reuters

Schär v zadnjem trenutku izbil žogo pred Manejem
Najbližje zmagi je bil Liverpool devet minut pred koncem srečanja, ko je Trent Alexander-Arnold poslal oster predložek pred vrata, Darlowu je žogo uspelo odbiti, tik pred golovo črto pa je pred Manejem posredoval Fabian Schär.

Redsi so vse moči usmerili v napad. Dve minuti pred koncem je Firmimo zapretil z glavo po podaji iz kota, a je bil Darlow znova na pravem mestu.

Liverpool je imel 73-odstotno posest žoge, izvajal je 12 kotov in bil res blizu zmage. Razočaranje po koncu tekme je bilo veliko. Trener srak Steve Bruce se je veselil velike točke, v zadnjem mesecu je prejel številne kritike, saj je Newcastle v spodnjem delu lestvice.

Klopp: To tekmo bi preprosto morali dobiti
"V Premier ligi ni slabih ekip. To tekmo bi preprosto morali dobiti, imeli smo res veliko priložnosti. Nisem si mislil, da jih bomo imeli toliko. Zadovoljen sem s predstavo, ne pa s končnim izidom. Seveda bi lahko igrali še bolje, a naredili smo dovolj za tri točke, ki pa jih nismo osvojili," je poudaril Klopp.

"Vedno analiziram tekmece, a velikokrat lahko že po četrt ure vržem analize stran, ker se je tekmec odločil za strnjeno obrambo. Newcastle je igral presing večji del tekme. Največji izziv v nogometu je, da si priigraš priložnosti proti organizirani obrambi. V preteklih letih smo zmagovali proti Newcastlu s precej manj priložnostmi. Danes smo imeli vsaj štiri 100-odstotne. Letošnja sezona je zahtevna za vse klube in prepričan sem, da se bomo še izboljšali v naslednjih tednih in mesecih," je dodal "Kloppo", ki je bil navdušen ob vrnitvi Thiaga.

Preložen tudi londonski obračun
Fulham je zaprosil za preložitev tekme zaradi več primerov okužb v moštvu. Nov datum obračuna londonskih ekip še ni znan, pri Tottenhamu so tekmecem zaželeli hitro okrevanje.

To je že drugi podoben primer v 48 urah, saj zaradi istega razloga niso odigrali niti tekme med Evertonom in Manchester Cityjem v ponedeljek na Goodison Parku.

Moderni stadion Tottenhama ni gostil londonskega derbija s Fulhamom. Foto: Reuters

Allardyce: Liga potrebuje kratek odmor
Trener West Bromwicha Sam Allardyce je vodstvo lige pozval, naj razmisli o začasni ustavitvi tekmovanja.

"Ob novicah, da se novi sev virusa širi hitreje kot prejšnji, bi bila prekinitev tekmovanja dobrodošla. Varnost bi morala biti pomembnejša od vsega drugega. Ne glede na to, kako zelo se trudimo, kolikokrat se testiramo, kako nosimo maske, kako čistimo roke, je še vedno velika verjetnost, da se okužimo. Star sem 66 let in res ne bi rad zbolel," je dejal Allardyce.

Težave z večjim številom pozitivnih imajo tudi pri Sheffield Unitedu in Newcastlu. Liga je v torek sporočila, da je bilo na testiranjih med 21. in 27. decembrom okuženih 18 igralcev in članov klubskega osebja, kar je rekordno število.

Britanska vlada naj bi 24 ur po rekordnih 53.135 pozitivnih izvidih testov prebivalcev sprejela nove omejitve.