Veselje nogometašev Liverpoola ob proslavljanju odločilnega zadetka, ki ga je dosegel Cody Gakpo (desno). Liverpool je tekmo 26. kroga Premier lige odigral vnaprej, saj ga v nedeljo na Wembleyju čaka finale ligaškega pokala. Tekma njegovega nasprotnika Chelseaja, ki bi moral v tem krogu igrati mestni obračun s Tottenhamom, je bila preložena. Foto: Reuters

Za zmago so se morali sicer kar potruditi, a ko jim je po zaostanku uspelo rezultat obrniti sebi v prid, so nato relativno mirno osvojili nove tri točke.

Goste je v vodstvo popeljal Chiedozie Ogbene, ki je odbito žogo v kazenskem prostoru poslal za hrbet Liverpoolovega rezervnega vratarja Caoimhina Kelleherja.

Virgil van Dijk je v drugem polčasu začel preobrat Liverpoola, ki bo tudi po 26. krogu vodilna ekipa Premier lige. Ali bo prednost pred najbližjim zasledovalcem znova točka ali dve, pa bosta v soboto povedala Manchester City in Arsenal. Foto: Reuters

Kloppovi varovanci so se dolgo mučili, nato pa v razmiku nekaj minut drugega polčasa uprizorili preobrat. Najprej je po predložku iz kota v 56. minuti z glavo izenačil Virgil van Dijk, dve minuti pozneje je za 2:1 zadel Cody Gakpo.

Conor Bradley je hitro izvedel avt, Alexis MacAllister je žogo podaljšal pred vrata, kjer je nizozemski napadalec z glavo matiral nemočnega Thomasa Kaminskega. Odtlej je Liverpool bolj ali manj le še dominiral.

Na 3:1 je v 71. minuti povišal Luis Diaz, ki je zadel s strelom v levi kot, končni izid pa je v zadnji minuti rednega dela postavil Harvey Elliott. Z roba kazenskega prostora je silovito sprožil in zadel pod prečko.

Liverpool bo tako tudi po 26. krogu ostal vodilna ekipa Premier lige, ne glede na preostale rezultate. Trenutno ima s tekmo več štiri točke naskoka pred drugouvrščenim Manchester Cityjem in še točko več pred tretjeuvrščenim Arsenalom.

Sinjemodri se bodo v tem krogu v gosteh pomerili z Bournemouthom, medtem ko topničarje na domačem terenu čaka obračun z Newcastle Unitedom.

LIVERPOOL          26 18 6  2 63:25 60
MANCHESTER CITY    25 17 5  3 58:26 56
ARSENAL            25 17 4  4 58:22 55
ASTON VILLA        25 15 4  6 52:33 49
TOTTENHAM          25 14 5  6 52:38 47
MANCHESTER UTD.    25 13 3  9 35:34 44
BRIGHTON           25 10 8  7 48:40 38
NEWCASTLE          25 11 4 10 53:41 37