Jack Grealish je nagnil tehtnico na stran aktualnih prvakov, ki že vse od 21. decembra 2015 ne poznajo poraza proti Arsenalu v Premier ligi. Foto: EPA

Arsenal je zadnji naslov angleškega prvaka osvojil v sezoni 2003/04, ko v celotni sezoni ni doživel poraza. 60.276 gledalcev se je zbralo na derbiju, vzdušje na stadionu Emirates je bilo naelektreno, vendar navijači niso dočakali velike zmage. Topničarji so na zadnjih treh prvenstvenih tekmah osvojili le točko in boj za naslov je znova popolnoma odprt.

Bukayo Saka je bil natančen z bele točke. Pred dvema letoma je zgrešil odločilno najstrožjo kazen v finalu evropskega prvenstva na Wembleyju proti Italiji. 21-letnik je vseeno zelo pogumen in ni ga bilo strah prevzeti velike odgovornosti. Foto: EPA

De Bruyne mojstrsko kaznoval veliko napako Tomijasuja
V 24. minuti je branilec Takehiro Tomijasu naredil veliko napako. Žogo je želel podati do vratarja Aarona Ramsdala, žogo je prestregel Kevin De Bruyne. Belgijec se je imenitno znašel in z 18 metrov lobal čuvaja mreže topničarjev.

Saka izenačil z bele točke
Pet minut pred odmorom je Granit Xhaka na levi strani kazenskega prostora zaposlil Eddieja Nketiaha, ki je prišel do žoge pred Edersonom in jo usmeril proti vratom. Nathan Ake je z drsečim štartom odlično posredoval in žogo odbil. Vratarju Edersonu se ni uspelo zaustaviti in pokosil je Nketiaha. Sodnik Anthony Taylor je takoj pokazal na belo točko. Tudi videosodnik je potrdil njegovo odločitev. Bukayo Saka je z enajstih metrov poslal Edersona v napačno smer za izenačenje na 1:1.

Sodnik Anthony Taylor je dvakrat razjezil igralce Cityja. Foto: EPA

Videosodnik razveljavil 11-m za City
V 57. minuti se je Erling Haaland otresel branilca Gabriela, ki ga je povlekel za dres. Sodnik Taylor je znova pokazal na belo točko. Videosodnik se je oglasil, saj je opazil, da je bil Norvežan v prepovedanem položaju pri podaji Kyla Walkerja. Enajstmetrovke seveda nato ni bilo.

Grealish izkoristil podajo Gündogana
V 72. minuti je novo napako naredil Gabriel, ki je na sredini igrišča podal na naravnost na nogo Bernarda Silve. Portugalec je takoj podal do Ilkaya Gündogana, ki je našel Jacka Grealisha v kazenskem prostoru. Angleški reprezentant je z desno nogo poslal žogo v mrežo.

Haaland potrdil zmago sinjemodrih
Osem minut pred koncem je Gündogan na desni strani kazenskega prostora opazil De Bruyneja. Belgijec je odlično predstavo kronal s podajo pred vrata, kjer je Haaland s petih metrov z desno nogo postavil končni izid.

Najboljši strelec angleškega prvenstva Erling Haaland je dosegel že 26. zadetek v tej sezoni. Foto: EPA

Guardiola: Arsenal igra neverjetno sezono, a še vedno smo v igri za naslov
"V prvem polčasu je bil Arsenal precej boljši od nas. Nismo igrali dovolj intenzivno. V drugem polčasu smo zaigrali precej bolj agresivno in uspelo nam je. Arsenal ima še vedno tekmo manj in z zmago lahko znova prevzame vodstvo. Letos igrajo neverjetno sezono, a še vedno smo v igri za naslov. Mislim, da se bo prvenstvo odločilo v zadnjih osmih tekmah. Zdaj so na sporedu še tekme Lige prvakov, veliko igralcev bo utrujenih. Zavedali smo se, da bi v primeru poraza zaostajali že šest točk, morda po preloženi tekmi celo devet," je razmišljal trener Cityja Pep Guardiola.

Arteta še vedno verjame v naslov
"Razočaranje je veliko, saj smo jim poklonili dva zadetka. Imeli smo tri velike priložnosti, a nismo zadeli. Že pred tekmo je bilo jasno, da moramo preseči svojo raven, če jih želimo premagati. City ima zares kakovostno ekipo. Mi smo imeli svoje trenutke, a na koncu so njihovi posamezniki odločili tekmo. Še vedno verjamem, da lahko osvojimo naslov. Tudi igralci v garderobi verjamejo, da nam lahko uspe," je poudaril trener Arsenala Mikel Arteta.

Kriza topničarjev se je začela s pokalnim porazom
27. januarja sta se ekipi srečali v 4. krogu Pokala FA, sinjemodri so bili na stadionu Etihad boljši z 1:0. Odločil je Nathan Ake. Arsenal je nato presenetljivo izgubil proti Evertonu, ki se bori za obstanek. V soboto je na domači zelenici le remiziral z Brentfordom (1:1).