Jarrad Branthwaite je bil nepričakovani junak na Stamford Bridgeu. Foto: EPA

Chelsea je bil precej oslabljen. Romelu Lukaku, Timo Werner in Callum Hudson-Odoi so bili pozitivni na testiranju na covid-19. Junak majskega finala Lige prvakov Kai Havertz je manjkal, ker je še čakal na izvid testa.

Izbrancem Thomasa Tuchla je po porazu proti West Hamu uspelo premagati Leeds v sodnikovem dodatku prejšnji konec tedna, tokrat pa jim ni uspelo izkoristiti velike premoči (streli na vrata 23:5).

Mount kronal veliko premoč modrih
V prvem polčasu je imel najlepšo priložnost Mason Mount, ki se je v 36. minuti sam znašel pred Jordanom Pickfordom po lepi podaji Antonia Rüdigerja. Vratar Evertona je žogo odbil z desno nogo. Chelsea je imel kar 81-odstotno posest žoge do odmora.

Po uri igre je Rüdiger z glavo streljal malce mimo vrat. Pritisk evropskih prvakov se je stopnjeval in v 70. minuti je Mount le zatresel mrežo. Abdoulaye Doucoure se je zapletel v protinapadu in izgubil žogo. Reece James se je odlično odzval, na desni strani kazenskega prostora je našel Mounta, ki je poslal žogo mimo Pickforda v bližnji kot.

Branthwaite unovčil eno redkih priložnosti gostov
Le štiri minute zatem je Anthony Gordon s prostega strela z leve strani podal pred vrata, Jarrad Branthwaite pa je z desnico pospravil žogo pod prečko. 19-letni branilec je na prvi prvenstveni tekmi v tej sezoni zagotovil Evertonu veliko točko. Na Stamford Bridgeu je zadnjič zmagal 26. novembra 1994.

Diogo Jota je izenačil na 1:1. V nadaljevanju je bil Liverpool za dva razreda boljši tekmec. Foto: EPA

Tuchel ostal brez napadalcev
"Nekatere tekme so preložili, mi pa smo morali igrati brez štirih pomembnih igralcev. Everton si ni priigral nobene priložnosti, zadel pa je po podaji iz prostega strela. Zapravili smo res veliko priložnosti. Na klopi nisem imel več napadalcev. Preveč kakovostnih nogometašev je manjkalo. Liverpool in Manchester City sta izjemni ekipi, mi pa moramo najprej rešiti svoje težave," je bil razočaran Tuchel.

Liverpool se je hitro pobral po uvodnem šoku
Rdeči iz mesta Beatlov so se hitro znašli v zaostanku na Anfieldu. Jonjo Shelvey je zatresel mrežo, potem ko je Thiago Alcantara slabo izbil žogo iz kazenskega prostora.

V nadaljevanju so prevladovali izbranci Jürgena Kloppa. V 21. minuti je bil uspešen Diogo Jota z glavo po podaji Sadia Maneja. Štiri minute zatem je zadel še Mohamed Salah, ki je v mrežo pospravil odbito žogo, potem ko je vratarju Martinu Dubravki uspelo odbiti strel Maneja.

29-letni Jonjo Shelvey je med letoma 2010 in 2013 igral za Liverpool. Na Anfieldu je bil še posebej motiviran. Foto: EPA

V drugem polčasu je imel Liverpool veliko premoč. Srakam je zmanjkalo moči v zadnje četrt ure. Tri minute pred koncem je zmago potrdil Trent Alexander-Arnold z izjemnim strelom s 25 metrov z desno nogo. O razmerju moči na igrišču pričajo tudi streli proti vratom v korist domačih (19:4).

Preloženih bo vsaj polovica tekem 18. kroga
Vodstvo tekmovanja je zaradi vse večjega števila okužb z novim koronavirusom med angleškimi prvoligaši prestavilo tri obračune (Brentford – Manchester United, Burnley – Watford in Leicester – Tottenham). Tudi konec tedna bo v 18. krogu predvidoma le pet od desetih obračunov.