Kevin De Bruyne in Phil Foden sta blestela na stadion Etihad. Manchester City je v sijajni formi in tekmece čaka težko delo v zgoščenem prazničnem sporedu. Foto: Reuters

Varovanci Pepa Guardiole so že od prve minute pritisnili na tekmečeva vrata. Bernardo Silva je v 7. minuti zapravil veliko priložnost, a že v naslednji minuti so sinjemodri povedli. Rodrigo se je sprehodil skozi obrambo gostov, vratar Illan Meslier je žogo odbil, Phil Foden pa jo je pospravil v mrežo.

Nathan Ake je vstopil v 65. minuti in postavil končni izid 13 minut zatem. Foto: Reuters

Pet minut pozneje je bilo na semaforju že 2:0, po podaji Riyada Mahreza je vodstvo z glavo povišal Jack Grealish. Izid prvega polčasa je v 32. minuti po podaji Rodrija postavil Kevin de Bruyne, ki je prvič po dobrem mesecu, v katerem je imel težave z okužbo z novim koronavirusom, tekmo začel v prvi postavi.

Sinjemodri niso prav nič popuščali v drugem polčasu
Že na začetku drugega polčasa je Mahrez s pomočjo Juniorja Firpa, gostujočega bočnega branilca, od katerega se je žoga odbila, še četrtič ugnal gostujočega vratarja.

Najlepšo priložnost za Leeds je imel Stuart Dallas, ki je v 55. minuti stresel vratnico.
Po uri igre je Foden še drugič na tekmi zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju. Videosodnik je potrdil odločitev stranskega sodnika. Le nekaj sekund zatem je Ilkay Gündgogan našel De Bruyneja, ki je s 25 metrov poslal žogo pod prečko. Najlepši zadetek večera na stadionu Etihad.

Pep Guardiola je postavil nov rekord. Na 207. tekmi v Premier ligi je presegel mejo 500 zadetkov. Do danes je bil rekorder Jürgen Klopp, ki mu je ta mejnik z Liverpoolom uspel po 234 tekmah. Foto: Reuters

Vratar Leedsa Meslier se je v 74. minuti dvakrat izkazal. Najprej je dobil strel Aymerica Laporta z glavo, nato ga Johnu Stonesu v prvem poskusu ni uspelo matirati, a je odbito žogo le pospravil pod prečko.

Končni izid je postavil rezervist Nathan Ake z glavo v 78. minuti. Trener Leedsa Marcelo Bielsa se je lahko le držal za glavo.

Leeds se je v soboto odlično upiral Chelseaju in nesrečno ostal brez točke v 94. minuti, tokrat pa je doživel pravo katastrofo, ki bi bila lahko tudi hujša, saj so se domači še kar nekajkrat znašli v položajih za zadetek.

Obračun med Brentfordom in Manchester Unitedom je bil zaradi okužb v gostujoči ekipi preložen.