Rafael Benitez je dobil nogo pri Evertonu. Foto: Reuters
Sorodna novica De Bruyne potopil Chelsea; Coutinho ob debiju preprečil zmago Man Uniteda

Španec, ki je Evertonovemu mestnemu tekmecu Liverpoolu v kultnem carigrajskem finalu leta 2005 pomagal do naslova evropskih prvakov, je vajeti kluba z Goodison Parka na začudenje vseh nogometnih navdušencev v mestu Beatlov prevzel junija lani.

Vseeno se pri modrih z Merseysidea ni pretirano izkazal, ekipo je vodil na 22 uradnih tekmah, popeljal jo je le do sedmih zmag, petkrat se je obračun končal brez zmagovalca, 10-krat pa so morali njegovi varovanci nasprotniku priznati premoč.

Pred vrnitvijo na Otok, kjer je bil ob Evertonu in Liverpoolu trener še pri Newcastle Unitedu in Chelseaju, si je 61-letnik, ki je sicer svoje poslanstvo opravljal še v Španiji (Real Madrid B, Valladolid, Osasuna, Valencia) in Italiji (Inter, Napoli), kruh služil na Kitajskem pri Dallan FC. Kdo bo v nadaljevanju sezone vodil Everton, za zdaj še ni znano.

Liverpool prek Chelseaja na drugo mesto

Nogometaši Liverpoola proslavljajo zadetek Fabinha ob koncu prvega polčasa na Anfieldu. Foto: Reuters

Omenjenih težav pa nimajo njihovi sosedi z Anfielda, kjer so varovanci Jürgena Kloppa v 22. krogu Premier lige s 3:0 ugnali Brentford. Ob odsotnosti Mohameda Salaha in Sadia Maneja, ki se te dni mudita na afriškem Pokalu narodov, sta v napadu ob Robertu Firminu zaigrala Diogo Jota in Alex Oxlade-Chamberlain. Prvi polčas je bil precej izenačen, Brentford se je izkazal za zelo žilavega nasprotnika, ki bi lahko s kančkom sreče tudi povedel, a ta čast je v zaključku prvega dela vseeno pripadla gostiteljem, potem ko je Fabinho s strelom z glavo žogo v mrežo poslal ob levi vratarjevi vratnici. V nadaljevanju so gostje iskali izenačujoči zadetek, a zaman.

BURNLEY           17  1  8  8 16:27 11

V 69. minuti je na 2:0 s strelom z glavo ob oddaljenejši vratnici poskrbel Oxlade-Chamberlain, njegova zamenjava na zelenici, Takumi Minamino, pa je že nekaj minut pozneje postavil končni izid. V gostujoči obrambi so si privoščili veliko napako, Firmino je žogo ukradel in jo naposled podal do Minamina, ki je iz bližine zatresel malo mrežico.