Nogometaši Tottenhama so se na Old Traffordu znesli nad Manchester Unitedom. Foto: Reuters

Jose Mourinho je tako svojemu nekdanjemu klubu, ki ga je odslovil decembra 2018, prizadejal enega najhujših porazov v zadnjem obdobju. Gostitelji so sicer srečanje odprli sanjsko, že v 2. minuti je bil z bele točke natančen Bruno Fernandes.

Anthony Martial je bil po slabe pol ure igre izključen. Foto: Reuters

A Londončani so hitro vrnili udarec in že v naslednjih petih minutah uprizorili preobrat. Najprej je po katastrofalni napaki branilca Harryja Maguireja iz bližine žogo v mrežo strpal Tanguy Ndombele, kmalu zatem je po hitri globinski podaji Harryja Kana s prostega strela z diagonalnim strelom z levico malo mrežico vratarja Davida De Gee zatresel Heung-Min Son.

Od 28. minute dalje so varovanci Oleja Gunnarja Solksjaerja igrali z desetimi nogometaši, potem ko je bil zaradi nešportne poteze – v obraz je udaril Erica Lameloizključen Anthony Martial. Voda na mlin Tottenhamu, ki je že hip pozneje po Sonovi podaji in golu Kana povedel s 3:1, še pred odmorom je na 4:1 ob bližnji vratnici povišal Son.

Unitedova barka je bila že potopljena, dokončno sta jo na dno v drugem polčasu spravila še Serge Aurier in Kane. Prvi je po krasni akciji z desnico matiral nemočnega De Geo, drugi je mrežo zatresel z 11 metrov, potem ko je prekršek za najstrožjo kazen nad rezervistom Benom Daviesom storil Paul Pogba.

Manchester United je šele tretjič v zgodovini Premier lige na eni tekmi prejel pol ducata zadetkov – prvič leta 1996 proti Southamptonu, drugič na mestnem derbiju proti Cityju leta 2011. To je bila sicer že tretja zaporedna domača prvenstvena tekma, na kateri so rdeči vragi zakrivili prekršek za 11-metrovko.

Najpresenetljivejši izid 4. kroga Premier lige. Foto: Reuters

Igra mačke z mišjo na Villa Parku
Polom je ob Unitedu doživel tudi Liverpool, ki je na Villa Parku pred Aston Villo klonil s kar 7:2. Potek večera je že v 4. minuti nakazal rezervni vratar Adrian San Miguel, ki je z gromozansko napako podaril priložnost gostiteljem, izkoristil jo je Ollie Watkins za 1:0. Prav on je bil v prvem polčasu najbolj razigran, dosegel je kar hat-trick, drugi gol je zadel v 22. minuti, tretjega dobrih pet minut pred odmorom, ko je z glavo povsem neovirano zadel z dobrih petih metrov. Liverpoolova obramba je bila povsem nebogljena, slabo je lovila napadalce v zanko prepovedanega položaja. Edini zadetek za Liverpool je v prvem polčasu 'iz prve' dosegel Mohamed Salah.

Srečna sedmica za Villo
Katastrofalna igra Liverpoola v obrambi se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. Že v deseti minuti nadaljevanja je odjeknila 'petarda', Ross Barkley je zadel po novem (ne)srečnem odboju od Liverpoolovega nogometaša. Aktualni angleški prvaki so z novim golom Salaha znižali zaostanek na -3 (5:2), a nato do konca srečanja prejeli še dva zadetka. Najprej je Jack Grealish s strelom zadel Fabinha in zadel za 6:2, na 7:2 je povišal po bliskovito izvedenem protinapadu. Prvič po aprilu 1963 (proti Tottenhamu) je Liverpool na eni tekmi prejel kar sedem zadetkov. Zgodovinska sramota šestkratnih evropskih prvakov.