Harry Maguire se prijema za glavo tako kot tudi preštevilni navijači Manchester Uniteda. Rdeči vragi so letos doma izgubili že 17 točk (lani 9), prejeli pa 20 golov (lani 10 v celotni sezoni). Foto: Reuters

26. krog Premier lige se je začel že v sredo s tekmo vodilnega Liverpoola proti Lutonu (4:1). Drugouvrščeni Manchester City je gostoval pri Bournemouthu in na koncu slavil z minimalnih 1:0. Odločil je gol Phila Fodna v 24. minuti, ko je v mrežo pospravil odbitek po strelu Erlinga Haalanda.

Topničarji gladko odpravili srake

Bukayo Saka je zadel na peti zaporedni tekmi v Premier ligi, kar v zadnjih devetih letih ni uspelo prav nobenemu igralcu Arsenala. Foto: Reuters

Tretjeuvrščeni Arsenal je na zadnji sobotni tekmi s kar 4:1 nadigral Newcastle. Londončani so že po prvem polčasu vodili z 2:0, potem ko je avtogol dosegel Sven Botman, zadetek pa Kai Havertz. Nemec je nato podal za tretji Arsenalov gol, ki ga je dosegel Bukayo Saka v 65. minuti, Jakub Kiwior pa je štiri minute pozneje zadel za 4:0. Joe Willock je v 84. minuti le ublažil poraz črno-belih.

Maguire izenačil, a nato bil preigran

Ob polčasu tekme Manchester United – Fulham na Old Traffordu ni bilo golov, vseskozi pa je bila pobuda na strani gostov iz Londona. V 65. minuti je Fulham kronal premoč po akciji iz kota, ko je soigralec sicer blokiral prvi strel Calvina Basseyja, a zato je Nigerijec drugega zabil pod prečko.

Ko je že vse dišalo po porazu rdečih vragov, je v 89. minuti tolikokrat kritizirani branilec Harry Maguire zadel iz bližine za 1:1. Napovedan je bil dolg sodnikov dodatek, kar je bilo znamenje za popolno ofenzivo Manchester Uniteda, ki pa se je pri tem močno opekel. Gostitelji so pozabili na obrambo, gostje pa so prežali in dočakali svoj protinapad. Adama Traoré ga je zrežiral, z eno potezo preigral Maguirja in Eriksena na sredini igrišča, nakar je po prodoru v ogenj poslal Alexa Iwobija, ki je izkoristil obilico prostora in matiral Andréja Onanaja za 2:1.

Strelec zmagovitega Fulhamovega gola Alex Iwobi se zahvaljuje podajalcu Adamu Traoréju. Foto: Reuters

Sladka deveta prvenstvena zmaga za Fulham, ki se je zasidral v zlati sredini Premier lige. Grenek deseti ligaški poraz za Manchester United, ki mu zdaj četrto mesto in prihodnja Liga prvakov beži že za osem točk.

Villa po 3:0 le potrdila tri točke

Sočasno je namreč na tekmi, polni golov, slavila Aston Villa, ki je s 4:2 premagala Nottingham Forest. Po ekspresnem vodstvu s 3:0 so se gostje ob koncu prvega in začetku drugega dela na hitro približali na 3:2. Forest je zatem grozil z izenačenjem, a je Leon Bailey v 61. minuti razblinil vse dvome in poskrbel za slavje v Birminghamu.

Po letošnjih izidih v evropskih klubskih tekmovanjih bosta najboljši dve prvenstvi nagrajeni z dodatnim mestom v razširjeni Ligi prvakov, a za čuda letos angleški klubi ne izstopajo, tako da trenutno kaže, da bo peto mesto prineslo nastop v LP-ju v Italiji in Nemčiji.