Jadon Sancho je takole v 50. minuti kaznoval veliko napako Jorginha na sredini igrišča. Foto: Reuters

Šlo je za jubilejni 190. obračun omenjenih klubov v vseh tekmovanjih. Precej uspešnejši so nogometaši Uniteda, ki so dobili 81 tekem, 55-krat so slavili Londončani, 54-krat pa se je obračun končal brez zmagovalca.

Chelsea je bil vse srečanje boljši tekmec, a prvi so povedli gostje z Old Trafforda, ki so kaznovali veliko napako Jorginha. Ta se je v drugem polčasu oddolžil in izid z 11 metrov izenačil za končnih 1:1.

Chelsea pritiskal, United se je branil
Chelsea je tekmo začel bolje, Londončani so hitro pritisnili na vrata tekmeca, vratar David De Gea se je moral v uvodnih minutah dvakrat izkazati z obrambo. Najprej je ubranil poskus Hakimu Ziyechu, takoj zatem je nevarno zapretil še Callum Hudson-Odoi, a je ostalo pri 0:0. Pritisk modrih ni pojenjal, po dobre pol ure igre je za nameček Antonio Rüdiger z razdalje stresel še prečko. V prvem delu rdeči vragi niso bili pretirano nevarni, njihovi poskusi so bili precej nenatančni.

Jorginho se je v 69. minuti z zadetkom z 11 metrov oddolžil za veliko napako z začetka drugega polčasa. Foto: Reuters

Sancho zadel iz protinapada
So pa zato na uvodu drugega polčasa (presenetljivo) povedli, ko je veliko napako Jorginha kaznoval Jadon Sancho. Italijanski reprezentant je po izbijanju na svoji polovici slabo sprejel žogo, ta se je odbila do Sancha, ki je skupaj z Marcusom Rashfordom zdrvel v protinapad. Mladi angleški napadalec je odgovornost prevzel na svoja ramena in s hladnokrvnim zaključkom zadel za 0:1.

Jorginho izenačil z bele točke
Strelca Unitedovega zadetka je po dobri uri igre na zelenici zamenjal Cristiano Ronaldo, ki pretiranega učinka v igro ni prinesel. Chelsea je še naprej pritiskal, izenačil pa je z bele točke v 69. minuti, potem ko je Aaron Wan-Bissaka v kazenskem prostoru pri izbijanju žoge zadel Thiaga Silvo. Glavni sodnik Anthony Taylor je takoj pokazal na belo točko, s katere je Jorginho izenačil na 1:1.

Do konca srečanja so bili podjetnejši gostitelji, ki pa nikakor niso našli poti skozi gosto postavljeno obrambo Uniteda, kar nekaj lepih priložnosti je zapravil Timo Werner. Varovanci Michaela Carricka so se krčevito branili, svoje priložnosti pa iskali iz morebitnih protinapadov. Zadnjo večjo priložnost so gledalci na Stamford Bridgeu videli v 97. minuti, ko je po predložku z desne strani na drugi vratnici z voleja Rüdiger neovirano sprožil čez gol.