Harry Maguire je potrdil zmago rdečih vragov, ki so šele drugič dobili prvenstveno tekmo na Stamford Bridgeu v zadnjih 17 letih. Kapetan Uniteda je imel veliko srečo, da ni dobil rdečega kartona že v 22. minuti, ko je brcnil Batshuayija ob stranski črti. Foto: Reuters

To je bila že tretja zaporedna zmaga Uniteda na Stamford Bridgeu. Lani so bili boljši v Pokalu FA, jeseni pa še v ligaškem pokalu. Pred današnjim večerom so v Premier ligi na tem stadionu zadnjič zmagali leta 2012, ko je bilo 2:3.

Poškodovana oba najboljša strelca
Trener Chelseaja Frank Lampard je zelo pogrešal najboljšega strelca Tammyja Abrahama in Calluma Hudson-Odoija, ki sta manjkala zaradi poškodb. V vratih je bil Willy Caballero, na klopi je sedel Kepa Arrizabalaga. Na drugi strani tudi Ole Gunnar Solskjaer ni imel na voljo najboljšega strelca sezone Marcusa Rashforda, ki bo počival vsaj do konca marca. Manjkal je tudi zvezdnik Paul Pogba.

Anthony Martial je tik pred odmorom kaznoval neučinkovitost Chelseaja, ki je imel kar 17 strelov, a je le eden letel v okvir vrat. Foto: Reuters

Batshuayi zapravil veliko priložnost
Že v 12. minuti se je poškodoval N'Golo Kante, vstopil je Mason Mount. Chelsea je bil boljši v prvem polčasu in zaslužil bi si vodstvo. Najlepšo priložnost je zapravil v 26. minuti, ko je Pedro v kazenskem prostoru našel Mounta, ki je z leve strani podal pred vrata, kjer pa Michy Batshuayi z levico ni dobro zadel žoge. Iz ugodnega položaja je streljal mimo vrat.

Martial unovčil podajo Wan-Bissake
Kazen je prišla v zadnji minuti prvega polčasa, ko je Aaron Wan-Bissaka na desni strani preigral Williana in podal pred vrata, kjer je Anthony Martial z glavo spretno preusmeril žogo s sedmih metrov v mrežo. Andreas Christensen ni bil dobro postavljen ob Francozu. To je bil njegov deseti zadetek v Premier ligi v tej sezoni.

Velika neumnost Azpilicuete
V 55. minuti je Kurt Zouma, ki je vstopil v igro na začetku drugega polčasa, zatresel mrežo po podaji iz kota, a se je oglasil videosodnik in razveljavil zadetek. Cesar Azpilicueta je v kazenskem prostoru odrinil Brandona Williamsa.

Olivier Giroud je devet minut po vstopu v igro znižal na 1:2, vendar je bilo njegov zadetek upravičeno razveljavljen. Foto: Reuters

Maguire z nebeškim skokom potrdil zmago
Nova okrepitev Uniteda Bruno Fernandes je bil razigran. Portugalec je v 64. minuti s prostega strela mojstrsko zavrtinčil žogo mimo živega zidu, Caballero je bil nemočen, a je žoga zadela vratnico. Dve minuti zatem je Fernandes podal iz kota, kapetan Harry Maguire pa je z devetih metrov z glavo povišal na 0:2.

Tudi zadetek jokerja Girouda razveljavljen
Jezni Lampard je v igro poslal Oliviera Girouda. Francoski napadalec je v 77. minuti z glavo poslal žogo ob bližnji vratnici v mrežo. Veselje modrih je bilo znova prehitro, saj je videosodnik opazil, da je bilo stopalo Girouda pri podaji Mounta z desne strani v prepovedanem položaju.

Lampard: Gol Zoumaja regularen, Maguire bi si zaslužil rdeči karton
"Res si nismo zaslužili poraza z 0:2. Na zelo naiven način smo prejeli prvi gol. Že večkrat se nam je v letošnji sezoni, da smo imeli premoč, a nismo unovčili priložnosti, na koncu pa smo ostali praznih rok. Iz ugodnih položajev nismo uspeli streljati v okvir gola. V garderobi je veliko razočaranje. Ne moreš zmagati, če niti enkrat ne dosežeš zadetka na domačem stadionu," je bil razočaran Lampard.

"Videosodnik je razveljavil dva zadetka. Prvi gol Zoumaja je bil regularen, saj je Azpilicueto nekdo porinil v hrbet, nato pa je zletel v Williamsa. Ta gol bi moral obveljati. Razumem, da so razveljavili gol Girouda. Še posebej sem jezen, da Maguire ni bil izključen v prvem polčasu, ko je z nogo namerno brcnil Batshuaiya. To je rdeči karton. Sodnik tega ni videl, videosodnik pa nato ni posredoval," je trener modrih stresel jezo po grenkem porazu.

Modri po 22 letih brez točke na medsebojnih tekmah
V uvodnem krogu sezone je Manchester United odpravil Chelsea kar s 4:0 na Old Traffordu. Prvič po sezoni 1987/88 je osvojil vseh šest točk v eni sezoni proti modrim.