Kapetan Tottenhama in Francije Hugo Lloris je v zadnjem letu in pol ubranil tri najstrožje kazni v angleškem prvenstvu, kar ni uspelo nobenemu drugemu čuvaju mreže v Premier ligi. Foto: Reuters

68-odstotna posest žoge in razmerje v poskusih strelov 18:3 nista pomagala Pepu Guardiolu in branilcem naslova angleških nogometnih prvakov. Zasedba Joseja Mourinha je nekako prevedrila ofenzivo meščanov, pri čemer je bila ključna 40. minuta. Kapetan Spursov Hugo Lloris je ubranil najstrožjo kazen, ki jo je izvedel Ilkay Gundogan.

V nadaljevanju si je Ukrajinec Oleksander Zinčenko v 60. minuti privoščil nepotrebno grobost in bil izključen zaradi drugega rumenega kartona. Kazen je sledila že tri minute pozneje: Lucas je s podajo na vrhu kazenskega prostora našel zadnjo okrepitev Tottenhama – Stevena Bergwijna. Mladi Nizozemec je s prsi sprejel žogo in sprožil ter matiral Edersona. 22-letni napadalec je v London prestopil iz PSV-ja šele v sredo, zadel pa je s prvim strelom v okvir vrat.

V 71. minuti je sledil nov šok za goste. Ndombele je preigraval in našel Heung Min Sona, ki ni okleval in z natančnim strelom postavil končni izid. Sladka zmaga za Mourinhev Tottenham in nova klofuta za Guardiolov Man City.

Mohamed Salah je potrdil novo zmago Liverpoola. Foto: Reuters

Rekordnih 22 točk razlike med prvim in drugim
Southamptonu je v 25. krogu Premier lige v prvem polčasu še uspelo ohraniti mrežo nedotaknjeno, nato pa je Liverpool z rušilno močjo v drugem polčasu dosegel zmago s 4:0. Redsi so na Anfieldu nanizali že 20 zaporednih zmag.

S tem so izenačili rekord Manchester Cityja, ki zdaj na drugem mestu zaostaja ogromnih 22 točk. Liverpool je prejel le en gol na zadnjih desetih tekmah in ima 73 točk, kar je rekord po 25 krogih. Kaj sploh še lahko prepreči Liverpoolu prvi naslov v eri Premier lige?

Rdeči neporaženi že 13 mesecev
Izbranci Jürgena Kloppa ne poznajo poraza v prvenstvu že 42 tekem, zadnjič so izgubili 3. januarja lani proti Cityju na stadionu Etihad. Na domači zelenici so zadnjič tekmecu morali priznati premoč 23. aprila 2017, ko je bil boljši Crystal Palace (1:2).

V prvem polčasu so gostje dvakrat resno zapretili, Danny Ings in Shane Long pa nista bila natančna.

"Ox" odprl šov na Anfieldu
V 47. minuti je Roberto Firmino na levi strani s peto zaposlil Alexa Oxlada Chamberlaina, ki je stekel ven iz kazenskega prostora, si naravnal žogo na desnico in jo poslal tik ob vratnici v mrežo. Firmino je po uri igre ušel po levi strani in pred vrati zaposlil Jordana Hendersona, ki je z močnim strelom povišal na 2:0.

Mohamed Salah je nato mojstrsko zaključil sijajno podajo Jordana Hendersona z desne strani v 72. minuti. Egipčan je iz bližine postavil končni izid v sodnikovem dodatku.

Antonio Rüdiger je priigral točko Chelseaju. Foto: Reuters

Na pokalni tekmi rezervisti in mladi upi
Tudi brez poškodovanega Sadia Maneja je Liverpool vse bližje prvemu naslovu po 28. aprilu 1990. Klopp je obljubil, da bodo imeli prihodnji teden vsi nosilci igre prosto, na ponovljeni tekmi 4. kroga Pokala FA proti Shrewsbury Townu v torek na Anfieldu pa bodo igrali rezervisti in mladi upi.

Rüdiger blestel v Leicestru
Na uvodni tekmi 25. kroga sta se Leicester in Chelsea razšla brez zmagovalca (2:2). Gostje so povedli v prvi akciji drugega polčasa, ko je Mason Mount poslal natančen predložek iz kota, najvišje pa je skočil Antonio Rüdiger.

Harvey Barnes in Ben Chiswell sta nato v razmiku desetih minut poskrbela za preobrat. S podajo se je dvakrat izkazal Youri Tielemans. Končni izid je postavil Rüdiger z glavo po podaji Mounta iz prostega strela. Nemški branilec je velemojstrsko zadel žogo in jo v loku poslal prek Kasperja Schmeichla v mrežo.