Andros Townsend je zagotovil Evertonu veliko točko na Old Traffordu. Foto: Reuters

Rdeči vragi imajo še vedno težave na Old Traffordu. Prejšnjo soboto so presenetljivo izgubili proti Aston Villi z 0:1, z istim izidom pa so tudi izpadli iz ligaškega pokala proti West Hamu. V sredo jih je rešil Cristiano Ronaldo v 95. minuti na tekmi Lige prvakov proti Villarrealu (2:1). Portugalski zvezdnik je tokrat začel na klopi, vstopil je v 57. minuti namesto Edinsona Cavanija.

Anthony Martial je osem mesecev čakal na zadetek. Foto: Reuters

Martial zadel prvič po februarju
Ob koncu prvega polčasa je United v vodstvo popeljal Anthony Martial po podaji Bruna Fernandesa. S tem je Portugalec najhitreje med vezisti v Premier ligi prišel do številke 50, kar se tiče seštevka golov (30) in podaj (20). To mu je uspelo na 58. tekmi za United. Martial je dosegel prvi zadetek po februarju.

Townsend zadetek proslavil v slogu Ronalda
Sredi drugega polčasa je po odlično izvedenem protinapadu izenačil Andros Townsend. Gostitelji so imeli na voljo kot, a ga niso dobro izvedli. Demarai Gray in Abdoulaye Doucoure sta sijajno izvedla protinapad, ki ga je zaključil Townsend in zadetek proslavil v slogu Ronalda.

Everton je bil celo bližje zmagi. Yerry Mina je štiri minute pred koncem zatresel mrežo iz bližine, a je videosodnik takoj posredoval in razveljavil zadetek zaradi prepovedanega položaja.

Benitez bi vzel kar vse tri točke
"Mislim, da bi lahko osvojili vse tri točke. Igrali smo proti zelo močni ekipi. Na žalost smo prejeli gol ob zelo neugodnem trenutku, tik pred potjo v garderobo. Zelo sem zadovoljen z drugim polčasom, ko smo se vrhunsko odzvali. Res škoda, da je bil zadetek Yerryja Mine razveljavljen. Tu je šlo za 10 centimetrov," je povedal trener Evertona Rafael Benitez.

Solskjaer: Ronaldo ni več najmlajši
Precej bolj kislega obraza je bil Ole Gunnar Solskjaer: "Začeli smo dobro in tudi povedli smo v prvem polčasu. Razočaran sem, da smo prejeli gol po našem kotu. Res smo bili slabo organizirani. Z Ronaldom se odlično razumeva. Moram izbrati prave trenutke zanj, saj ni več najmlajši. Vnesel je nekaj energije, ko je vstopil v igro."

Chelsea unovčil izključitev kapetana Ward Prowsa
Evropski prvaki so doživeli dva zaporedna poraza. Proti Manchester Cityju in Juventusu so izgubili z 0:1. Tudi tokrat so se morali zelo potruditi za poln izkupiček.

Timo Werner je dosegel odločilni zadetek na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters

Chelsea je imel celotno srečanje veliko terensko premoč. Povedel je v 9. minuti, ko je Ruben Loftus-Cheek podaljšal podajo iz kota, na daljši vratnici pa je Trevoh Chalobah z glavo potisnil žogo v mrežo.

Mreža gostov se je zatresla še dvakrat v prvem polčasu, a sta bila oba zadetka razveljavljena. Romelu Lukaku je bil v prepovedanem položaju. Sodniki so zadetek Tima Wernerja v 41. minuti razveljavili zaradi predhodnega prekrška Cesarja Azpilicuete.

Kazen za zapravljene priložnosti je prišla v 60. minuti, ko je enajstmetrovko v izenačenje pretvoril James Ward-Prowse. Ben Chilwell je v kazenskem prostoru podrl Tina Livramenta.

Ključni dogodek na Stamford Bridgeu se je zgodil v 77. minuti, ko je kapetan Ward Prowse prejel rdeči karton po grobem posredovanju. Pokosil je Jorginha in najprej prejel le rumeni karton. Sodnik Martin Atkinson si je po pogovoru z videosodnikom odšel ogledati posnetek ob stransko črto in hitro je iz žepa potegnil rdeči karton.

Modri so močno pritisnili. Šest minut pred koncem je Ross Barkley takoj po vstopu v igro poslal diagonalno podajo na desno stran, Azpilicueta pa je mojstrsko podal pred vrata, kjer je Werner le še podstavil nogo za 2:1.

Chilwell postavil piko na i
Minuto pred koncem je najprej Lukaku zadel vratnico, odbito žogo je Azpilicueta poslal v prečko, nato pa Chilwell prišel do žoge na levi strani in z volejem postavil končni izid. Vratar Alex McCarthy je žogo odbil, a je stal za golovo črto in sodnik Atkinson je dobil signal, da je žoga prečkala golo črto.