Nekdanji napadalec Manchester Uniteda in Arsenala Danny Welbeck je odščipnil dve točki Chelseaju. Foto: AP

Na Stamford Bridgeu je Brighton prikazal odlično predstavo. Imel je več strelov (11:18, v okvir vrat 5:6) in tudi večjo posest žoge (47:53 %). Vseeno je v zadnjih minutah vse kazalo, da bodo gostje ostali praznih rok, nato pa je Danny Wellbeck z natančnim strelom z glavo šokiral evropske prvake.

Lukaku z glavo poskrbel za vodstvo modrih
V 28. minuti je Chelsea povedel. Mason Mount je podal iz kota, Romelu Lukaku pa je s petih metrov z glavo zatresel mrežo. Neal Maupay je bil slabo postavljen in mu ni uspelo ovirati Belgijca. Najlepšo priložnost za Brighton v prvem polčasu je imel Adam Lallana sedem minut pred odmorom, s parado pa se je izkazal Edouard Mendy.

Romelu Lukaku je bil edini strelec v prvem polčasu. Foto: AP

Tudi na začetku nadaljevanja je Brighton hitro zapretil. V 47. minuti je Jakub Moder preusmeril predložek z desne strani in žoga je padla na vrh prečke. Igra se je razživela. V 57. minuti je Callum Hudson-Odoi v protinapadu dveh proti enemu preveč okleval in ni pravočasno podal do Mounta, ki je bil besen. V nasprotnem napadu je Maupay z močnim strelom malce zgrešil vrata.

Trener Chelseaja Thomas Tuchel je moral stabilizirati igro na sredini igrišča. V 67. minuti je vstopil N'Golo Kante. V zadnjih 15 minutah rednega dela je bil Brighton brez idej in kazalo je na zmago gostiteljev.

Wellbeck na pravem mestu po predložku Cucurelle
Na sporedu so bile še štiri minute sodnikovega dodatka. V 91. minuti je Marc Cucurella z leve strani poslal natančen predložek v kazenski prostor. Wellbeck, ki je vstopil v 80. minuti, pa je z glavo poslal žogo v malo mrežico. Mendy je obstal na golovi črti, Trevoh Chabolah in Antonio Rüdiger pa sta se lahko le prijela za glavo. Kmalu zatem je Mike Dean odpiskal konec tekme in gostitelji so bili zelo potrti.

Tuchel zelo razočaran po dveh težkih tednih
"Zelo sem razočaran! Imeli smo precej lepše priložnosti. Imamo veliko težav. Okužbe in poškodbe so naredile svoje. Mislim, da je sodnik spregledal najstožjo kazen. Res ne razumem, zakaj se ni oglasil videosodnik. Zdaj se je poškodoval še Reece James. Gre za resno poškodbo. Zadnja dva tedna sta bila res težka. Imamo veliko utrujenih igralcev. Po desetih dnevih v postelji je težko igrati tekmo angleškega prvenstva," je poudaril Tuchel, ki je bil zelo potrt.

Popolnoma drugačno je bilo razpoloženje pri trenerju Brightona. Graham Potter je kar žarel od zadovoljstva: "Naša predstava je bila odlična. Chelsea ima res močno zasedbo, a smo se jim pogumno zoperstavili. Občutek po tem remiju je prav poseben. Na Stamford Bridgeu vedno potrebuješ nekaj sreče. Tokrat smo jo imeli. Vedel sem, da se lahko vse zgodi, če bomo zaostajali le z 0:1."

Phil Foden je sinjemodrim zagotovil nove tri točke. Foto: AP

Foden zagotovil Cityju deseto zaporedno zmago
Manchester City si ni privoščil spodrsljaja. Brentford se je zelo dobro upiral izbrancem Pepa Guardiole, a je vseeno izgubil z 0:1. To je bila že deseta zaporedna zmaga sinjemodrih v Premier ligi. Zadnjič so točke oddali konec oktobra.

Odločitev na stadionu Community je padla že v 16. minuti, ko je Kevin De Bruyne z desne strani poslal dolgo podajo v kazenski prostor. Phil Foden je bil osamljen in s petih metrov je potisnil žogo v mrežo.

Tudi v drugem polčasu so bili gostje precej boljši. Drugi zadetek je nekajkrat visel v zraku. V 66. minuti je De Bruyne zadel vratnico. Tri minute pred koncem je odlični Belgijec s prostega strela podal v kazenski prostor, Aymeric Laporte pa je z glavo zatresel mrežo. Guardiola se je že veselil zadetka, a oglasil se je videosodnik, ki je opazil, da je branilec prehitro stekel proti vratom. Gol je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Guardiola ni opravil nobene menjave
Guardiola presenetljivo ni opravil niti ene menjave v 93 minutah. V zgoščenem ritmu je to nenavadna poteza, že v soboto ob 13.30 se bodo sinjemodri gostovali na stadionu Emirates. Arsenal se je precej dvignil na lestvici in bo skušal končati izjemen niz aktualnih prvakov.

City ima že osem točk naskoka pred Chelseajem, ki je decembra zelo popustil. Številni igralci so manjkali zaradi okužb s koronavirusom in to se je na zelenici zelo poznalo. Liverpool zaostaja še točko več, a ima tekmo manj.