Richarlison je poskrbel za evforijo na Goodison Parku. Foto: Reuters

Everton je osvojil tri izjemno pomembne točke v boju za obstanek. Izbranci Franka Lamparda bi lahko postali najslavnejši klub, ki je kadar koli izpadel iz Premier lige.

Odločilni zadetek je dosegel Richarlison v prvi minuti drugega polčasa. Odvzel je žogo Cesarju Azpilicueti in si izmenjal dvojno podajo z Demaraijem Grayem in z leve strani matiral Edouarda Mendyja.

S tremi osvojenimi točkami je Everton še vedno ostal na 18. mestu, a za 17., ki zagotavlja obstanek, ob tekmi manj zaostaja le še dve točki.

"Čaka nas še pet tekem do konca. V igralski karieri in tudi na začetku trenerske kariere sem imel srečo, saj sem vedno igral za naslove in tudi v Ligi prvakov. Zdaj sem prvič v takem položaju. Vse bom dal, da si zagotovimo obstanek. To je bila velika tekma. Navijači so se res izkazali, obožujejo ta klub. To je njihovo življenje. Takega vzdušja ni bilo že dolgo. Igralci so se borili do zadnjega atoma moči," je bil zadovoljen Frank Lampard, ki je med letoma 2001 in 2014 pustil neizbrisen pečat na Stamford Bridgeu.

Frank Lampard se je veselil zmage nad Chelseajem. Foto: Reuters

Tuchel zelo razočaran
Na klopi modrih je sedel od 4. julija 2019 do 25. januarja 2021. Nasledil ga je Thomas Tuchel, ki je takoj popeljal Chelsea do evropskega naslova.

"Zelo sem razočaran, saj na zadnjih štirih tekmah nismo igrali dobro. Na preprost način prejemamo gole. V prvem polčasu nismo imeli nobene priložnosti. V odločilnih trenutkih nismo bili zbrani. Znašli smo se v zaostanku, potem pa je bilo še težje," je bil razočaran Tuchel, ki upa, da bo rešil sezono z zmago v Pokalu FA. Finale bo 14. maja na Wembleyju proti Liverpoolu.

Chelsea je bil v prvem delu v podrejenem položaju, v drugem polčasu pa je zapravil nekaj lepih priložnosti. Mason Mount je po uri igre zadel obe vratnici. Če bodo Londončani v zadnjih štirih krogih nadaljevali spodrsljaje, pa še lahko ostanejo brez Lige prvakov.

Arsenal po odločilnem golu Gabriela ostaja na četrtem mestu. Foto: Reuters

Gabriel odločil londonski derbi
Arsenal in Tottenham mu dihata za ovratnik. Topničarji so dobili londonski derbi proti West Hamu (1:2). Rob Holding je v 38. minuti popeljal Arsenal v vodstvo, še pred odhodom na odmor je izenačil Jared Bowen, odločilni zadetek pa je v 54. minuti dosegel Gabriel Magalhaes.

Son zagotovil tri točke Tottenhamu
Nove točke je vknjižil tudi Tottenham, potem ko je s 3:1 premagal Leicester, ki je zaradi nastopa v polfinalu Konferenčne lige spočil kar osem igralcev.

Gostitelje je v vodstvo v 22. minuti z glavo popeljal Harry Kane, v drugem delu je dva gola dosegel Heung-min Son, obakrat mu je podal Dejan Kuluševski, poraz pa je v sodnikovem dodatku le ublažil Kelechi Iheanacho.

Gladka zmaga rrdečih vragov
Nogometaši Manchester Uniteda so na zadnji tekmi 35. kroga odpravili Brentford s 3:0. Šestouvrščeni rdeči vragi imajo 58 točk in se jim v prihodnji sezoni obeta nastop v Evropski ligi. Tottenham ima namreč na petem mestu ob dveh tekmah manj tri točke več. Arsenal, ki je prav tako odigral 34 tekem, pa je zbral 63 točk.

United je v 9. minuti v vodstvo popeljal Bruno Fernandes, v 62. minuti pa je najstrožjo kazen realiziral Cristiano Ronaldo za 18. zadetek v sezoni. Raphael Varane je v 72. minuti z glavo postavil končni izid s prvim golom za rdeče vrage.