Mohamed Salah je takole mojstrsko zadel za 2:0. Foto: EPA

Rdeči so v četrtek po 492 minutah igralnega časa vendarle prekinili strelsko sušo in s 3:1 v angleški prestolnici ugnali Tottenham. Vajo so ponovili še na vzhodu mesta, kjer so z istim rezultatom klonili varovanci Davida Moyesa.

David Moyes (desno) še ni našel recepta za Jürgena Kloppa, s katerim se je kot trener pomeril sedemkrat. Nemec je slavil šestkrat, le ena tekma se je končala z neodločenim izidom. Foto: EPA

Gostje z Anfielda so bili že v prvem polčasu boljši nasprotnik, vajeti igre so držali v svojih rokah, a nikakor jim ni uspelo predreti dobro postavljene obrambe gostiteljev, ki so nazadnje šestkratne evropske prvake v prvenstvu ugnali pred štirimi leti na starem stadionu Upton Park.

Led je v uvodnih minutah drugega polčasa vendarle prebil Mohamed Salah, ki je izkoristil podajo rezervista Curtisa Jonesa in neodločnost domače obrambe ter s plasiranim diagonalnim strelom ugnal Lukasza Fabianskega za 1:0.

Dobrih deset minut pozneje je Egipčan vodstvo svoje ekipe podvojil po bliskovitem protinapadu. Gostitelji so izvedli udarec iz kota, do žoge se je dokopal Trent Alexander-Arnold in jo hitro poslal proti Xherdanu Shaqiriju. Ta je z levico poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Salah žogo najprej mojstrsko zaustavil, nato pa jo je hladnokrvno poslal v malo mrežico za 2:0.

S tem je postal prvi Liverpoolov igralec, ki je v štirih zaporednih sezonah dosegel 20 golov ali več po legendarnem Ianu Rushu, ki mu je to sicer uspelo šestkrat med letoma 1981 in 1987.

Dokončno je barko West Hama v 84. minuti potopil Georginio Wijnaldum, ki je po nesebični podaji rezervista Roberta Firmina zadel iz bližine za 3:0. Končnih 3:1 je s častnim zadetkom za Londončane nekaj trenutkov pozneje postavil Craig Dawson, ki je mrežo zatresel po predložku iz kota.

Leeds United je v gosteh presenetil visokoleteči Leicester City, ki je moral zaradi točkovne ničle tretje mesto na lestvici oddati Liverpoolu. Foto: EPA

Nov poraz Tottenhama
Poti iz krize ne najde Tottenham. Na gostovanju v Brightonu je bil brez poškodovanega Harryja Kana popolnoma nemočen.

Gostitelji so imeli veliko lepih priložnosti, a je goste reševal vratar Hugo Lloris. Že pred golom je Brighton prek Pascala Grossa zadel vratnico. V 17. minuti je Nemec z desne strani z natančno podajo našel Leandra Trossarda, ki je žogo poslal v mrežo.

Varovanci Joseja Mourinha so bili nekoliko nevarnejši le v zadnjem delu tekme, najbližje zadetku pa so bili v 75. minuti, ko se je po strelu Viniciusa izkazal vratar Robert Sanchez.

Thomas Tuchel je doživel prvo zmago na klopi Chelseaja. Njegovi varovanci so na Stamford Bridgeu z 2:0 premagali Burnley. Tuchel je postal prvi trener Chelseaja po Rafaelu Benitezu iz leta 2012, ki na prvih dveh prvenstvenih tekmah ni prejel zadetka. V prejšnjem krogu so modri remizirali z Wolverhamptonom (0:0). Foto: EPA