Alexandre Lacazette je bil najbližje zadetku. S prostega strela je zadel prečko. Foto: Reuters

Hladen večer na stadionu Emirates ni ponudil spektakla. Posebej prvi polčas je razočaral, saj je bilo malo pravih akcij, pobudo pa so imeli rdeči vragi.

Lacazette s prostega strela zadel prečko
Arsenal, ki je 1. novembra na Old Traffordu osvojil tri točke po golu Piera-Emericka Aubameyanga z bele točke, je pritisnil na začetku nadaljevanja in si priigral tudi največjo priložnost na srečanju. Alexandre Lacazette je v 66. minuti s prostega strela stresel prečko.

Emile Smith Rowe in Nicolas Pepe sta prav tako zapretila, a je bil na pravem mestu David de Gea.

Cavani zgrešil s petih metrov
Edinson Cavani je bil najnevarnejši pri gostih. V 60. minuti ni bil natančen, v zadnji minuti rednega dela pa je imel izjemno priložnost. Aaron Wan-Bissaka je podal natančen predložek pred vrata z desne strani, Cavani pa je s petih metrov streljal malce mimo vrat. Bernd Leno bi bil nemočen, če bi Urugvajcu uspelo žogo preusmeriti proti vratom.

Ole Gunnar Solskjaer in Mikel Arteta nista bila najbolj zadovoljna s točko. Foto: Reuters

Pri Arsenalu je debitiral Martin Ödegaard. Vstopil je v 83. minuti. Za topničarje bo igral kot posojeni nogometaš madridskega Reala.

Luiz: Uspelo nam je zasukati sezono po zelo slabem štartu
"To je bila zelo dobra tekma. Obe ekipi sta imeli priložnosti za zmago. Vsekakor smo iztisnili maksimum in res škoda, da nismo odnesli treh točk. Mislim, da trener Arteta opravlja odlično delo. Napredek mladih igralcev je izjemen. Počasi se je začela ustvarjati prava atmosfera v klubu. Veliko dela nas še čaka. Uspelo nam je zasukati sezono po zelo slabem štartu," je poudaril David Luiz.

Arsenal je 13. decembra izgubil proti Burnleyju z 0:1, od takrat naprej pa ni več izgubil v Premier ligi in zaostanek za mesti, ki vodijo v evropske pokale ni več velik.

Manchester United na zadnjih treh tekmah proti Arsenalu ni dosegel zadetka. Velike težave ima proti ekipam z vrha lestvice.

"Proti Arsenalu, Chelseaju, Cityju in Liverpoolu smo zelo dobro igrali v obrambi, a nismo izkoristili priložnosti. V prvem polčasu smo popolnoma nadzorovali tekmo, nato pa smo imeli dve veliki priložnosti za zmago," je povedal trener vragov Ole Gunnar Solskjaer.

Gabriel Jesus je zagotovil Cityju 12. zaporedno zmago v vseh tekmovanjih skupaj. Izbranci Pepa Guardiole na zadnjih petih tekmah Premier lige niso prejeli zadetka. Foto: Reuters

Gabriel Jesus utrdil vodstvo Cityja
Manchester City ni ponovil spodrsljaja mestnih tekmecev, ki so v sredo doma izgubili proti Sheffield Unitedu z 1:2.

Na Etihadu je odločitev padla v 9. minuti, ko je Ferran Torres uspešno preigraval na desni strani kazenskega prostora, pred vrati našel Gabriela Jesusa, ta pa se je dobro znašel in poslal žogo v mrežo. Isti igralec je imel v drugem delu še eno priložnost, ki je ni izkoristil, tako da domači niso kronali velike premoči še z enim golom.

Everton je izgubil proti Newcastlu z 0:2. Oba gola je v zadnjih 17 minutah srečanja dosegel Callum Wilson.