Jadon Sancho je Manchester Unitedu na Old Traffordu zagotovil točko. Foto: Reuters
Wilfried Gnonto je že v 55. sekundi šokiral rdeče vrage. Leeds United je sicer rdeče vrage na zadnjih 18 prvenstvenih obračunih premagal zgolj enkrat, in sicer septembra 2002, ko je zadetek dosegel avstralski bočni napadalec Harry Kewell za zmago na Elland Roadu z 1:0. Foto: Reuters

Tekma se je komaj začela, ko se je na semaforju Old Trafforda že izpisal izid 0:1. Šok za domače navijače, ki so že kmalu po sodnikovem žvižgu, natančneje v 55. sekundi obračuna, spremljali veselje gostujočih nogometašev, za katero je poskrbel Wilfried Gnonto. Ta je lepo sprejel podajo Patricka Bamforda, nato pa s strelom v spodnji levi kot premagal nemočnega Davida De Geo.

Rdeči vragi so bili v prvem polčasu, pričakovano, boljši nasprotnik, žogo so dlje časa držali v svoji posesti, na vrata Illana Meslierja so sprožili 11-krat, zelo nevaren je bil predvsem poskus Marcela Sabitzerja po pol ure igre, a je ostalo pri minimalnem vodstvu ekipe z Elland Roada.

Drugi polčas, nov zadetek Leeds Uniteda. Tekla je 48. minuta, ko je žogo za hrbet lastnega vratarja pospravil Raphael Varane. Izkušeni francoski reprezentančni branilec je predložek rezervista Crysencia Summervilla preusmeril v gol, potem ko se s soigralci ni mogel otresti pritiska po podaji iz kota. Bilo je 0:2!

Takole je Sancho izenačil na 2:2 in vlil nekaj upanja navijačem po zmagi, a so ti domov odšli razočarani. Sancho je v igro vstopil po slabi uri tekme, potem ko je v napadu zamenjal Wouta Weghorsta. Foto: Reuters

Varovanci Erika ten Haga so se znašli v škripcih, a se jim je nekako uspelo pobrati in zaostanek prepoloviti po dobri uri igre, ko je Marcus Rashford z glavo zadel po predložku Dioga Dalota. Kmalu zatem je Leedsov rezervist Brenden Aaronson, ki je v igro vstopil le kakšno sekundo prej namesto Jacka Harrisona, s prostega strela že premagal De Geo, a stresel je vratnico.

Vseeno je izenačujoči zadetek nekako visel v zraku, dosežen pa je bil vendarle v 70. minuti. Jadon Sancho je odbito žogo s strelom po sredini gola pospravil v mrežo, Meslier je obstal kot vkopan. Na tribunah Old Trafforda je završalo, navijači so zahtevali še tretji, zmagoviti zadetek. Njihovi ljubljenci so si ga prizadevali doseči, a je gostujoča obramba zdržala vse napade, poskrbela za delitev točk in prekinila niz 13 zmag gostiteljev na Old Traffordu. Lep podvig Leedsa, ki trenutno nima trenerja, potem ko so v klubu pred kratkim odpustili Jesseja Marscha. Klub trenutno začasno vodijo kar trije: Michael Skubala, Chris Armas in Paco Gallardo.