Troy Deeney in Ismaila Sarr sta potopila Liverpool. Foto: Reuters

Gostitelji, ki se borijo za obstanek med angleško elito, so prikazali predstavo sezone in v drugem polčasu popolnoma nadigrali evropske prvake, ki so bili le bleda senca šampionske ekipe. Izbranci Jürgena Kloppa so dobili zadnjih 18 tekem v prvenstvu, edini točki do današnjega večera so oddali na Old Traffordu oktobra (1:1).

Prvi polčas je nakazal, da bo Watford trd oreh za redse. Gerard Deulofeu je v 12. minuti streljal z roba kazenskega prostora, žogo je poslal malce prek vrat. Največjo priložnost je v sodnikovem dodatku zapravil Troy Deeney.

Izjemni Sarr zadel dvakrat v šestih minutah
V 54. minuti je po podaji iz avta do žoge v kazenskem prostoru prišel Abdoulaye Doucoure, ki je podal pred vrata, kjer je Ismaila Sarr s treh metrov potisnil žogo v prazno mrežo. Po uri igre navijači Watforda skoraj niso mogli verjeti svojim očem. Deeney je sijajno podal v prazen prostor, Sarr se je izognil prepovedanemu položaju in stekel sam proti vratom. Alisson Becker je stekel iz gola, Sarr pa ga je mojstrsko lobal za 2:0.

Mohamed Salah in Sadio Mane nista resneje zapretila na Vicarage Roadu. Razočaranje po tekmi je bilo veliko.  Foto: Reuters
Mohamed Salah in Sadio Mane nista resneje zapretila na Vicarage Roadu. Razočaranje po tekmi je bilo veliko. Foto: Reuters

Kapetan Deeney postavil piko na i sanjskemu večeru
V 72. minuti je Trent Alexander-Arnold naredil neverjetno napako. Podal je naravnost na nogo Sarrja. Alisson mu je skušal zapreti prostor za strel, a je podal do kapetana Denneyja, ki je s 15 metrov zatresel prazno mrežo. Liverpool je deloval kot razbita vojska, čeprav so bili na zelenici Mohamed Salah, Sadio Mane in Roberto Firmino. V 82. minuti je imel Sarr izjemno priložnost za 4:0, vendar je poslal žogo malce mimo vrat.

Liverpool le enkrat streljal v okvir vrat in ostal brez rekorda
Gostitelji so prepustili posest vodilni ekipi lige (29:71 %), imeli pa so več strelov (14:7). Liverpool je le enkrat streljal v okvir vrat.

19. zaporedna zmaga bi pomenila nov rekord Premier lige. 18-krat zapored je leta 2017 zmagal tudi Manchester City. Arsenal je v sezoni 2003/04 osvojil naslov prvaka brez poraza, ta dosežek se je Liverpoolu že izmuznil.

Jürgen Klopp je skušal dvigniti poklapane igralce. Nemec se zaveda, da bo zelo verjetno že čez tri tedne potrdil prvi naslov prvaka po 30 letih. Foto: Reuters

Pearson: Približali smo se svojemu maksimumu
"To je bila zares velika zmaga. Po porazu prejšnji teden proti Manchester Unitedu smo želeli prikazati pravi obraz. Zavedali smo se, da proti tako kakovostnemu tekmecu lahko uspemo le z nadpovprečno predstavo. Približali smo se svojemu maksimumu in zasluženo osvojili vse tri točke. V garderobi sem fantom povedal, da je to le ena zmaga v boju za obstanek. Tako dobro bomo morali igrati v naslednjih dveh mesecih, če želimo obstati," je trener Nigel Pearson kar žarel od zadovoljstva.

"Watford je odigral odlično tekmo, mi pa smo bili preslabi. Težko je sprejeti poraz, a moramo zadržati pokončno držo. Preprosto nismo bili dovolj dobri," je povedal Klopp, ki se seveda zaveda, da je do konca prvenstva le še deset krogov. Liverpool si lahko prvi naslov prvaka po aprilu 1990 zagotovi že marca.

Že v torek čaka Liverpool nova težka preizkušnja. V osmini finala Pokala FA se bo srečal s Chelseajem na Stamford Bridgeu.