Alexandre Lacazette je odločil derbi na Emiratesu. Foto: Reuters

Topničarji so bili v prvem polčasu izrazito boljši nasprotnik, dvakrat so tudi zatresli okvir gola, prvič že v 16. minuti, ko je Emile Smith-Rowe s strelom v daljši vratarjev kot zadel vratnico. Za potezo večera je nato na drugi strani v 33. minuti poskrbel Erik Lamela, ki je po podaji Lucasa Moure z rabono velemojstrsko zatresel malo mrežico in povedel ekipo Joseja Mourinha v vodstvo.

Takole je argentinski napadalec Erik Lamela velemojstrsko z rabono zadel prvi gol na tekmi in Tottenham povedel v vodstvo z 1:0. Foto: Reuters

V 37. minuti se je okvir Tottenhamovega gola znova zatresel, tokrat po strelu Cedrica Soaresa, tik pred iztekom rednega dela prvega polčasa pa so topničarji vendarle zadeli. Po predložku Kierana Tierneyja je Martin Oedegaard s kančkom sreče – žoga se je po strelu odbila od Tobyja Alderweirelda – premagal vratarja Huga Llorisa za 1:1.

Arsenal je večino svojih napadov izvedel po levi strani, kjer je igral Matt Doherty, podobno je bilo tudi v drugem polčasu. Po dobri uri igre je 'padel' še odločilni zadetek. Po prekršku Davinsona Sancheza nad Lacazettom je glavni sodnik Michael Oliver pokazal na belo točko, s katere je bil Lacazette natančen za 2:1 – Llorisa je poslal v napačno smer.

Tottenham je do konca tekme iskal izenačenje, nekajkrat je bil zelo blizu, a zaman. Za nameček so gostje v 76. minuti ostali še brez izključenega Lamele, potem ko je Argentinec zaradi udarca Tierneyja prejel še drugi rumeni karton. Harry Kane je v 83. minuti sicer dosegel zadetek z glavo, a je bil ta razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Zadnjo pravo priložnost sta v 90. minuti zapravila Kane in Sanchez. Prvi je s prostega strela zadel vratnico, drugi pa je odbito žogo iz neposredne bližine poslal v opreznega Mohameda Elnenyja, ki je strel spretno blokiral.

Kelechi Iheanacho je blestel na stadionu Kingpower v Leicestru, kjer je gostiteljem s hat-trickom pomagal do visoke zmage nad Sheffield Unitedom (5:0). Foto: Reuters
Manchester United je z 1:0 na Old Traffordu ugnal West Ham United. Edini zadetek na tekmi je dosegel gostujoči branilec Craig Dawson, ki je žogo takole poslal za hrbet lastnega vratarja. Foto: Reuters