Sergio Agüero je dosegel prvi zadetek v Premier po januarju 2020. Foto: Reuters

Varovanci Pepa Guardiole na preostalih osmih tekmah za naslov prvaka potrebujejo še 14 točk, če United zmaga na vseh tekmah, kar pa je zares malo verjetno.

Guardiola je v prvi postavi zamenjal kar sedem igralcev. Kevin De Bruyne, Ilkay Gündogan, Riyad Mahrez in Phil Foden so vseh 90 minut sedeli na klopi. Zelo širok kader je pravi luksuz pred povratno tekmo osmine finala Lige prvakov proti Borussii iz Mönchengladbacha. Sinjemodri so se v prvem polčasu na Craven Cottagu mučili s trdno obrambo gostiteljev.

John Stones je odlično znašel v kazenskem prostoru Fulhama takoj n azačetku drugega polčasa. Foto: Reuters

City zmlel Fulham v četrt ure
V 47. minuti je Joao Cancelo izvedel prosti strel z leve strani, pred vrati pa se je najbolje znašel John Stones, ki je v skoku z nogo žogo preusmeril pod prečko. Devet minut zatem je Gabriel Jesus izkoristil veliko napako domače obrambe, preigral vratarja Alphonsa Areolo in zatresel mrežo.

Po uri igre je Tosin Adarabioyo v kazenskem prostoru podrl Ferrana Torresa. Z bele točke je končni izid postavil Sergio Agüero, ki je po 14 mesecih znova dosegel prvenstveni gol. V vseh tekmovanjih je City dobil že 13 zaporednih tekem na gostovanjih.

Tuchel ostaja neporažen, a s točko ni bil zadovoljen
Leeds in Chelsea sta se razšla brez zadetka. Ekipi sicer nista pokazali dolgočasne predstave, obe sta si priigrali nekaj priložnosti, toda učinkovitost ni bila na visoki ravni. Chelsea, ki v Leedsu ni zmagal že od 1. aprila 2000, je bil za odtenek boljši v prvem polčasu (obe ekipi sta zatresli okvir vrat), v drugem pa sta bili ekipi enakovredni.

Thomas Tuchel še ne pozna poraza na klopi Chelseaja. Foto: Reuters

Na koncu sta bili moštvi zadovoljni s točko, Leeds jo je osvojil po dolgem času, potem ko je izgubil na zadnjih štirih od petih tekem. Chelsea je ostal nepremagan še na 12. zaporedni tekmi, odkar je ekipo prevzel Thomas Tuchel. Ima pa v zadnjem času težave z učinkovitostjo. Na zadnjih petih tekmah je le dvakrat zatresel mrežo tekmecev, pod vodstvom Nemca pa niti enkrat še ni dosegel več kot dva gola.

"Vedno želimo zmagati, če smo boljša ekipa. V garderobi je veliko razočaranih obrazov, saj smo prišli po tri točke. Zelenica je bila res v slabem stanju in to nam ni pomagalo," je povedal Tuchel.

Burnley presenetil na Godisson Parku
Burnley je v Liverpoolu presenetil Everton (1:2). Izbranci Carla Ancelottija so imeli veliko terensko premoč, gostje pa so bili nevarni praktično vsakič, ko so se približali vratom tekmeca. V 13. minuti jih je po napaki Toma Davisa v vodstvo popeljal Chris Wodd, v 24. minuti pa je Dwight McNeil žogo poslal v desni zgornji kot vratarja Jordana Pickforda. V 32. minuti je zaostanek znižal Dominic Calvert-Lewin.

Tudi v drugem delu so bili bližje golu gostje, še drugič na tekmi so zadeli okvir vrat, po vratnici v prvem delu so zadeli še prečko.