Heung-Min Son je bil mož odločitve na obračunu med Tottenhamom in Manchester Cityjem. Foto: Reuters

City je bil pred začetkom letošnje sezone favorit na vseh stavnicah. Tudi sicer so se sinjemodri med poletjem izdatno okrepili, najodmevnejši je bil prestop angleškega reprezentanta Jacka Grealisha iz Aston Ville, za katerega je City odštel več kot 115 milijonov evrov.

Veselje nogometašev Tottenhama po koncu tekme s trenerjem Nunom Espiritom Santom, ki je še v prejšnji sezoni vodil Wolverhampton. Trener, rojen v Svetem Tomažu in Princu, je 30. junija letos s Tottenhamom podpisal dveletno pogodbo. Foto: Reuters

Son kronal enega izmed protinapadov
Apetiti modre polovice Manchestra so torej zelo visoki, a že v uvodu je sledila hladna prha. V derbiju kroga je bil Tottenham, ki ga vodi Nuno Espirito Santo, boljši z 1:0. Edini zadetek na tekmi je dosegel Korejec Heung-Min Son. Gostitelji so želeli tekmeca s severa večkrat presenetiti s protinapadom, v 55. minuti se jim je vendarle posrečilo. Napad je vodil Steven Bergwijn, ki je s podajo na desni strani našel prostega Sona. Ta si je najprej ob branilcu Nathanu Akeju lepo pripravil prostor, nato pa z natančno odmerjenim strelom ukanil nemočnega vratarja Edersona. 1:0.

Londončani so iz protinapada znova zapretili že pet minut pozneje. Lucasu Mouri, ki je bil pod prekrškom, je vseeno uspelo žogo spraviti do Bergwijna, ki je sam stekel proti vratom nasprotnika. Lepa priložnost, ki pa jo je Nizozemec zapravil – žogo je poslal v zunanji del mreže.

Sinjemodri večkrat povsem brezidejni
City je svoje navijače razočaral. V prvem polčasu so varovanci Pepa Guardiole v napadu večkrat delovali povsem brezidejno, v nadaljevanju se je igra nekoliko popravila, a premalo, da bi nogometaši žogo poslali v gol. Nekajkrat je bilo sicer nevarno. V 75. minuti je Hugo Lloris ubranil Grealishev poskus, v 84. minuti je s parado preprečil še slavje Kevinu De Bruyneju, ki je poskusil s plasiranim strelom z roba kazenskega prostora. Časa za izenačujoči zadetek je primanjkovalo, gostje so silili v napad, Tottenham pa se je rutinirano branil in minimalno prednost ohranil do zadnjega žvižga glavnega sodnika Anthonyja Taylorja.

Sorodna novica Razigrani rdeči vragi po izenačenju slavili s 5:1