Rezultati iskanja

Nogomet - Arhiv

Mamma mia! Maestro Iličić ob hat-tricku zadel s sredine igrišča!

Serie A Mamma mia! Maestro Iličić ob hat-tricku zadel s sredine igrišča!

Maestralno, težko ponovljivo. Atalanta je na tekmi italijanskega prvenstva v gosteh premagala Torino s 7:0, Josip Iličić pa je ustvaril eno najbolj dominantnih predstav slovenskih nogometašev v zgodovini igranja v tujih ligah.

Bayern s

Bundesliga Bayern s "petardo" kaznoval spodrsljaj Leipziga

Hansi Flick je napovedal popolnoma drugačen obraz Bayerna v spomladanskem delu. V 19. krogu so serijski nemški prvaki odpravili Schalke s 5:0 in se približali Leipzigu le na točko. Eintracht je presenetil vodilno ekipo Bundeslige z 2:0.

Gomez zastreljal 11-m, a bil vseeno junak zmage nad Barcelono

La liga Gomez zastreljal 11-m, a bil vseeno junak zmage nad Barcelono

Nogometaši Valencie ostajajo v tej sezoni neporaženi v španskem prvenstvu, na velikem derbiju 21. kroga so na kolena spravili Barcelono z 2:0.

Poškodba Maneja zasenčila novo zmago Liverpoola

Premier liga Poškodba Maneja zasenčila novo zmago Liverpoola

Nogometaši Liverpoola so na zadnji tekmi 24. kroga Premier lige naredili nov korak na zanesljivi poti k naslovu. Wolverhampton je močno namučil goste, ki pa nadaljujejo zmagoviti niz (1:2).

Roman Bezjak odhaja iz Apoela

Nogomet Roman Bezjak odhaja iz Apoela

Slovenski nogometni reprezentant Roman Bezjak odhaja iz ciprskega Apoela, potem ko novi trener kluba iz Nikozije nanj ne računa več.

Šporar bo pet let mreže tresel v dresu Sportinga

Nogomet Šporar bo pet let mreže tresel v dresu Sportinga

Andraž Šporar je novi nogometaš Sportinga. V Lizboni je 25-letni Ljubljančan opravil zdravniški pregled, s portugalskim velikanom pa je podpisal petletno pogodbo.

Mandarić potrdil, da ne bo nemškega prevzema kluba

Prva liga Mandarić potrdil, da ne bo nemškega prevzema kluba

Milan Mandarić ostaja predsednik nogometašev Olimpije. Zgodaj popoldne je na Čatežu ob Savi zatrdil, da z neresnimi morebitnimi vlagatelji, z nemškim skladom, ne bo sklenil posla.

Barcelona šele v 94. minuti ustavila zabavo na Ibizi; izpad Atletica

Španski pokal Barcelona šele v 94. minuti ustavila zabavo na Ibizi; izpad Atletica

Nogometaši Barcelone so si v 1/16 finala španskega kraljevega pokala napredovanje zagotovili šele v 94. minuti. Na gostovanju pri tretjeligašu Ibizi jim je zmago z 1:2 z dvema zadetkoma zagotovil Antoine Griezmann.

Burnley šokiral razglašene rdeče vrage na Old Traffordu

Premier liga Burnley šokiral razglašene rdeče vrage na Old Traffordu

Nogometaši Burnleyja so se prvič v zgodovini Premier lige veselili zmage na Old Traffordu. Razglašeni Manchester United je doživel nov grenek poraz (0:2), besni navijači pa so ekspresno izpraznili tribune.

Ronaldo prvič v polno v italijanskem pokalu, Juve izločil Romo

Nogomet Ronaldo prvič v polno v italijanskem pokalu, Juve izločil Romo

Cristiano Ronaldo je tudi v četrtfinalu italijanskega pokala nadaljeval svoj strelski niz. Ob zmagi nogometašev Juventusa nad Romo s 3:1 je načel mrežo gostov in dosegel 13. zadetek na zadnjih desetih tekmah.

Odriozola do konca sezone posojen Bayernu

Bundesliga Odriozola do konca sezone posojen Bayernu

Alvaro Odriozola bo do konca sezone kot posojeni igralec madridskega Reala igral za Bayern. Trener Hansi Flick je že na pripravah v Dohi večkrat poudaril, da ima preveč poškodovanih igralcev v obrambi. Za visoke cilje nujno potrebuje širši kader.

Delitev točk večnih tekmecev: Chelsea dvakrat vodil, Arsenal dvakrat izenačil

Premier liga Delitev točk večnih tekmecev: Chelsea dvakrat vodil, Arsenal dvakrat izenačil

200. jubilejni obračun med Chelseajem in Arsenalom je postregel s pravo nogometno poslastico na Stamford Bridgeu. Na koncu sta si večna tekmeca razdelila točke (2:2).

Mojstrovina Iličića s peto ni bila dovolj – grenek poraz Atalante

Serie A Mojstrovina Iličića s peto ni bila dovolj – grenek poraz Atalante

Na zadnji tekmi 20. kroga Serie A je Atalanta izgubila proti Spalu z 1:2. Gostitelje je v vodstvo popeljal Josip Iličić v 16. minuti, gostom pa je uspel preobrat v drugem polčasu.

Andraž Šporar tik pred selitvijo v Lizbono

Prestop Andraž Šporar tik pred selitvijo v Lizbono

Andraž Šporar bo kmalu tudi uradno postal član Sportinga. Po poročanju več portugalskih medijev so Lizbončani le sklenili dogovor s Slovanom iz Bratislave glede odškodnine za slovenskega napadalca.

Stojanović po slabem letu že zapušča Latvijo

Nogomet Stojanović po slabem letu že zapušča Latvijo

Slaviša Stojanović ni več selektor latvijske nogometne reprezentance. Na zasedanju domače nogometne zveze je vodstvo zveze že imenovalo njegovega naslednika, to je Dainis Kazakevič.

Matavž leto 2020 odprl z

Tuje lige Matavž leto 2020 odprl z "dvojčkom", Berić s prestopom, Šporar pa s sago

Zadnje dni v tujini od slovenskih nogometašev največ prahu dvigajo reprezentančni napadalci, a iz različnih vzrokov. Na igrišču je z dvema goloma zablestel Tim Matavž, Robert Berić je odšel v MLS, prestop Andraža Šporarja pa se še kar zapleta.

Bayern že prvi zasledovalec Leipziga, sanjski debi najstnika Haalanda

Bundesliga Bayern že prvi zasledovalec Leipziga, sanjski debi najstnika Haalanda

Nogometaši Bayerna so udarno začeli spomladanski del Bundeslige. Jürgen Klinsmann je skušal z "bunkerjem" pripraviti presenečenje, a je Hertha zdržala le uro igre, potem pa prejela štiri zadetke. Bavarci so se prebili na drugo mesto.

Van Dijk in Salah potopila rdeče vrage na Anfieldu

Premier liga Van Dijk in Salah potopila rdeče vrage na Anfieldu

Sanjska sezona Liverpoola v Premier ligi se nadaljuje. Rdeči so v derbiju 23. kroga z 2:0 premagali večnega tekmeca Manchester United. Na vrhu lestvice imajo s tekmo manj že izdatnih 16 točk naskoka pred najbližjim zasledovalcem.

Setienu odleglo, Messi v polno na Camp Nouu

La liga Setienu odleglo, Messi v polno na Camp Nouu

Dva gola brazilskega vezista Casemira sta prinesla Real Madridu domačo zmago nad doslej tretjo Sevillo, ki je že 13. zapored izgubila na Santiagu Bernabeu. Barcelona se je z minimalno zmago nad Granado (1:0) spet zavihtela na vrh La lige.

Nova dobra novica za Liverpool - remi Man Cityja

Angleško nogometno prvenstvo Nova dobra novica za Liverpool - remi Man Cityja

Avtogol Fernandinha v 90. minuti je zadal še en udarec z upanjem, da lahko Manchester City ubrani angleški naslov, saj je borbeni Crystal Palace na Etihadu iztržil remi 2:2. Nedeljski derbi Liverpool - Manchester United je tako še večjega pomena.