Zaradi testiranja je dodanih umetnih 2 sekunde delaya.

Nogomet - Arhiv

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ...

Maribor v primeru napredovanja z zmagovalcem dvoboja BATE – Rosenborg

Nogometaši Maribora se bodo v primeru zmage v 2. krogu kvalifikacij za Ligo prvakov, kjer jih čaka stockholmski AIK, pomerili z BATE-jem ali Rosenborgom.

Hadžić: Težko je nevtralizirati pet točk, če neka ekipa ujame pravi ritem

Dvoboj evropskih Olimpije in Domžal ni pustil ravnodušnih 2.800 gledalcev v Stožicah. Gostje so imeli na medsebojnih tekmah v Ljubljani še tretjič zapored prednost dveh zadetkov, a so na koncu prvič ostali praznih rok (4:2).

Olimpija po zaostanku z 0:2 štirikrat zatresla mrežo Domžal

Derbi 2. kroga Prve lige so v Stožicah dobili nogometaši Olimpije, ki so s 4:2 premagali Domžale. Še gol več je padel v Murski Soboti, Mura je s 4:3 odpravila Bravo.

Milanič zadovoljen z igro Maribora do izključitve Kronavetra

Nogometaši Maribora so po dveh tekmah nove sezone Prve lige še brez zmage, ob remiju z Rudarjem v Velenju (1:1) pa odmeva predvsem izključitev Roka Kronavetra.

Radić v 93. minuti preprečil zmago Maribora

Nogometaši Rudarja so v drugem krogu državnega prvenstva remizirali z Mariborom (1:1), potem ko je v 93. minuti zadel Dominik Radić. Vijoličasti, ki so od 71. minute igrali brez izključenega Roka Kronavetra, tako ostajajo še brez zmage.

Zlatanov hat-trick na vročem el traficu

V nogometnem svetu onkraj luže je bil v središču pozornosti neustavljivi Zlatan Ibrahimović, ki je na mestnem derbiju v Los Angelesu, el traficu, dosegel perfekten hat-trick.

Vršič bo pomagal Koprčanom v boju za elito

Ugibanj, kje bo Dare Vršič nadaljeval kariero, je konec. 34-letni Apačan se vrača na Primorsko, kjer bo znova oblekel koprski dres.

(Ne)srečen gol v 80. sekundi prinesel Alžiriji drugi afriški naslov

Zgodnji gol že v 2. minuti je odločil finale 32. afriškega pokala narodov. Baghdad Bounedjah je veliki junak Alžirije, ki je drugič po letu 1990 postala prvak Afrike, medtem ko je Senegal izgubil tudi drugi veliki finale črne celine.

Štor zrežiral preobrat Aluminija proti Triglavu

Nogometaši Aluminija so na uvodni tekmi drugega kroga državnega prvenstva z 2:1 premagali Triglav. Odločilni gol je v 91. minuti dosegel Luka Štor.

Po šokantnem izpadu Hajduk hitro odpustil trenerja

Vodstvo hrvaškega nogometnega prvoligaša Hajduka iz Splita je odpustilo trenerja Sinišo Oreščanina. Vzrok je bil četrtkov šokantni izpad v 1. krogu kvalifikacij evropske lige, ko je hrvaškega predstavnika izločila Gzira United iz Malte.

Zahovič zaradi nešportnega vedenja tri tekme "na hladnem"

Namestnik disciplinskega sodnika Nogometne zveze Slovenije Bojan Kitel je športnemu direktorju Maribora Zlatku Zahoviču zaradi nešportnega vedenja na tekmi s Triglavom izrekel tri tekme prepovedi.

Rožman: Upravičili smo vlogo favorita, zdaj pa prihajajo milijonarji

Dva od treh slovenskih predstavnikov nadaljujeta pot v kvalifikacijah za Evropsko ligo. Domžale in Olimpija sta upravičila vlogo favorita, Mura pa je imela med vsemi tremi najtežje delo in je pričakovano končala evropsko pot.

Kampl bi ob koncu igranja za Slovenijo rad dobil nemško državljanstvo

Zdaj že nekdanji slovenski nogometni reprezentant Kevin Kampl, ki je odraščal v Nemčiji in tudi igra v Bundesligi, bi rad dobil nemško državljanstvo.

Menalo z golom v 92. minuti popeljal Olimpijo naprej

Nogometaši Olimpije so se uvrstili v 2. predkrog Evropske lige, potem ko so na povratni tekmi v Latviji z 2:0 ugnali Rigas, s čimer so izničili zaostanek z 2:3 z obračuna v Stožicah. Odločilni gol je v 92. minuti dosegel Luka Menalo.

Jonathan Barnett

Sramota je, da Zinedine Zidane tako govori o nekom, ki je toliko naredil za Real Madrid. Če oziroma ko bo Gareth Bale odšel, bo zato, ker bo to najbolje zanj, in ne zaradi tega, ker tako želi Zidane.

Zlatan Ibrahimović

Liga MLS ni na evropski ravni. Pred tem sem igral z nogometaši, ki so bili na moji ravni, ali pa blizu njej. Tu sem kot Ferrari med Fiati. Lahko se sicer zgodi, da Ferrari postane Fiat ali pa Fiat postane Ferrari.

Domžalčani pričakovano nadaljujejo pot v Evropi

Nogometaši Domžal se veselijo uvrstitve v 2. predkrog Evropske lige, saj so tudi na povratni tekmi premagali Balzan. Po 4:3 na Malti so Domžalčani ob Kamniški Bistrici zmagali z 1:0.

Mura odlično začela, na koncu pa Maccabi še drugič boljši

Nogometaši Mure evropsko pot končujejo z dvema porazoma proti Maccabiju iz Hajfe. Izraelski podprvak je bil v Fazaneriji boljši s 3:2, v drugi predkrog Evropske lige pa se je uvrstil s skupnim izidom 5:3.

Milanič zadovoljen z odzivom na Triglav in potrdil, da Zahovića dolgo ne bo

V nasprotju s sobotnim večerom je bil sredni večer v Ljudskem vrtu veliko mirnejši, saj so Mariborčani že po pol ure povratne tekme z Valurjem potrdili napredovanje v 2. kvalifikacijski krog Lige prvakov.