Josip Iličić in soigralci so na petem mestu, imajo isto število točk kot Milan, ki pa je boljši na medsebojnih tekmah. Foto: Reuters

Izbranci Carla Ancelottija, ki so v četrtek izpadli iz Evropske lige proti Arsenalu (0:2 in 0:1), so bili precej boljši v prvem polčasu. Jose Callejon je v 28. minuti ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je Dries Mertens iz bližine zatresel mrežo.

Gostje so bili v podrejem položaju in trener Gian Piero Gasperini je Rema Freulerja zamenjal z Iličićem v 54. minuti. Ocenil je, da slovenski reprezentant zaradi bolečin v kolenu ni pripravljen za 90 minut. Zelo je poživil igro gostov, ki so izenačili v 69. minuti, ko je Hans Hateboer z desne strani zaposlil Duvana Zapato. Kolumbijski napadalec je dosegel že 21. zadetek v letošnji sezoni. Po 333 minutah strelske suše je bil znova na pravem mestu.

Iličić je sodeloval v sijajnem kombiniranju Atalante deset minut pred koncem, ko je Zapata našel Hrvata Maria Pašalića, ki je odločil derbi na stadionu San Paolo.

Atalanta bo v četrtek lovila finale italijanskega pokala. Na prvi tekmi je v Firencah iztržila remi (3:3).