Nicole Billa je z glavo popeljala Avstrijke v četrtfinale. Foto: EPA

Norvežanke so doživele zgodovinski polom proti Angliji, izgubile so kar z 0:8. Avstrijke so proti gostiteljcam na uvodni tekmi prvenstva izgubile le z 0:1. To je pomenilo, da Avstrijkam v zadnjem krogu v Brightonu zadošča že neodločen izid.

Norvežanke so se po koncu tekme v Brightonu lahko le držale za glavo. Foto: EPA

V četrtfinalu jih čakajo Nemke
Norvežanke se tako drugič zapored poslavljajo že po skupinskem delu EP-ja, medtem ko bodo Avstrijke drugič v nizu igrale v izločilnih bojih. Polfinalistke EP-ja 2017 v četrtfinalu čaka zahtevna naloga, saj bodo njihove tekmice v četrtek Nemke, ki so si že krog pred koncem zagotovile prvo mesto v skupini B.

Edini zadetek v Brightonu je dosegla Nicole Billa v 37. minuti. Verena Hanshaw je z dolgo podajo z leve strani poslala žogo v kazenski prostor, napadalka Hoffenheima Billa pa je z glavo zatresla mrežo. Norvežankam se je zelo poznalo, da je poraz z 0:8 proti Angliji pustil posledice.

Nicole Billa z glavo zatresla mrežo Norveške

Nova visoka zmaga Angležinj
Anglija si je že zagotovila prvo mesto po dveh krogih, na zadnji tekmi je odpravila Severno Irsko s 5:0 na stadionu St. Mary's v Southamptonu.

Izjemna napadalka Arsenala Beth Mead je na tem EP-ju dosegla že pet zadetkov. Foto: EPA

V prvem polčasu sta bili natančni Fran Kirby (41.) in Beth Mead (45.). V drugem delu je hitro tri točke potrdila Alessia Russo (48., 53.). Končni izid je postavila Kelsie Burrows z avtogolom v 76. minuti.

Angležinj s klopi ni vodila selektorica Sarina Wiegman. Nizozemka je bila na testiranju pred tekmo pozitivna na novi koronavirus. Kljub temu to ni vplivalo na podobo gostiteljeic, ki so proti vratom Severnih Irk sprožile kar 28 strelov. S prvega mesta v skupini A še čakajo na tekmice v četrtfinalu.