Antoine Griezmann je bil najboljši posameznik tekme na stadionu Wanda Metropolitano v Madridu. Foto: Reuters

Madridčani po 32 krogih za vodilno Barcelono na prvenstveni lestvici zaostajajo za devet točk, za morebitni naslov prvaka imajo bolj ali manj le še teoretične možnosti.

Svoje sobotno delo so sicer opravili z odliko, mrežo so vendarle prvikrat zatresli v končnici prvega polčasa, ko se je med strelce vpisal Antoine Griezmann. Francoski napadalec je mojstrsko izvedel prosti strel in žogo pod prečko poslal v gol.

Vodstvo je v 74. minuti podvojil Alvaro Morata. Strelec prvega zadetka Griezmann je španskega kolega v napadu zaposlil z natančno globinsko podajo, 26-letnik je zdrvel v protinapad, preigral gostujočega vratarja Rubena Blanca in hladnokrvno zatresel prazno mrežo za končnih 2:0.

Trener Barcelone Ernesto Valverde je na zelenico v Huesci poslal B-ekipo. Foto: Reuters

B-ekipa Barcelone remizirala s Huesco
V gosteh proti Huesci Barcelona ni igrala z najmočnejšo postavo, daleč od tega. Strateg Ernesto Valverde je na zelenico poslal B-ekipo, vratar Marc-Andre ter Stegen je bil edini nogometaš, ki je začel obračun Lige prvakov med tednom proti Manchester Unitedu. Kataloncem ni uspelo premagati domačega vratarja Roberta Santamario, a so kljub vsemu točko bližje naslovu. Tega bodo ubranili, če dobijo tri od zadnjih šestih preostalih prvenstvenih tekem.