Lionel Messi je bil nerešljiva uganka za slabo obrambo Reala. Foto: EPA
Thierry Henry je dvakrat dokazal, da je še vedno pravi mojster. Foto: Reuters
Carles Puyol
Carles Puyol je z glavo dosegel drugi gol za Barco. Foto: EPA
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je v 14. minuti poskrbel za navdušenje na prepolnem stadionu Santiago Bernabeu. Foto: EPA
Iker Casillas
Iker Casillas je reševal Real na številnih tekmah v letošnji sezoni, a tokrat ni mogel preprečiti poloma. Foto: EPA
Nogometaši Barcelone
Nogometaši Barcelone pozdravljajo svoje navijače na stadionu večnega tekmeca. Foto: Reuters

Na 158. El Clasicu so Katalonci z izjemno igro po uvodnem zaostanku popolnoma nadigrali kraljevi klub. Znova je plesal Lionel Messi, ki je dosegel dva gola. Barca ima na vrhu lestvice zdaj verjetno neulovljivih sedem točk naskoka, v letošnjem prvenstvu je dosegla neverjetnih 100 golov (rekord je 107 golov Reala iz sezone 1989/90).

Na stadionu velikih tekmecev Barca še nikoli ni zabila šest golov, najvišja zmaga je bila leta 1974 (0:5). Realova serija 18 tekem brez poraza je končana. Madridčani že od sezone 1950/51 doma niso prejeli šest golov.

Higuain poskrbel za odličen štart Reala
Po začetnem otipavanju je Sergio Ramos v 14. minuti prodrl po desni strani in v sredini lepo zaposlil Gonzala Higuaina, ki je bil povsem osamljen in z glavo mu ni bilo težko zatresti mreže.

Henry in Puyol hitro odgovorila
Barca je odgovorila silovito. Ramos je popolnoma napačno presodil let dolge žoge, Thierry Henry je sam stekel po levi strani proti Ikerju Casillasu in ga rutinirano ukanil. Henry je že v naslednji preigral Lasa Diarraja, podrl ga je Fabio Cannavaro. Iz prostega strela je podal Xavi Hernandez, iz ozadja pa je pritekel Carles Puyol in z glavo zabil žogo v mrežo.

Messi najprej zgrešil, potem pa le zadel
Real je bil šokiran. Lionel Messi je najprej streljal naravnost v Casillasa, v 29. minuti je argentinski virtuoz spet premešal obrambo Reala, namesto strela pa je podal do Xavija, ki je zadel Casillasa. Diarra je v 36. minuti 25 metrov pred svojimi vrati izgubil žogo v dvoboju s Xavijem, ki je takoj zaposlil Messija. Tokrat je bil Argentinec natančnejši, žogo je mirno poslal v daljši kot.

Ramos uspešen v napadu, v obrambi pa slab
Gostitelji so na začetku nadaljevanja skušali znižati. Dva napada Barce je prekinil slabo postavljeni sodnik Alberto Undiano Mallenco. V 56. minuti je Arjen Robben iz sporno dosojenega prostega strela poslal žogo pred vrata, kjer je najvišje skočil Ramos in Real je ujel priključek. Dve minuti zatem je prav Ramos slabo nastavil "ofsajd zanko", Xavi je našel Henryja, Casillas je zapustil vrata, francoski viruoz pa je žogo prisebno poslal mimo njega v mrežo. Tudi v svojem tretjem nastopu na stadionu Santiago Bernabeu je zadel (enkrat je gostoval z Arsenalom, dvakrat pa z Barco).

Katalonski ples sredi Madrida
Odpor Reala je bil strt. Xavi je četrt ure pred koncem zaposlil Mesiija, ki je počakal Casillasa, da pade na tla, potem pa v velemojstrskem slogu potisnil žogo ob bližnji vratnici v mrežo. Sedem minut pred koncem je razigrani Gerard Pique po podaji Samuela Eto'oja streljal v Casillasa, odbito žogo pa iz obrata poslal v mrežo.

"To je zares velik korak proti naslovu prvaka. Zelo sladko je slaviti na stadionu največjega tekmeca. Zdaj gremo v London po finale v Ligi prvakov," je bil nasmejan trener Barce Pep Guardiola.

Oba tekmeca za naslov imata naporen spored
Real se bo do konca prevenstva doma pomeril še z Mallorco, gostoval pa bo v Valencii, Villarrealu in Osasuni. Barca bo na Camp Nouu gostila še Villarreal in Osasuno, Katalonci pa gostujejo na Mallorci in v zadnjem krogu še v La Coruni.