Ribery si je poškodoval koleno in z igrišča odšepal s pomočjo zdravniškega osebja. Foto: EPA
Kevin Grosskreutz
Kevin Grosskreutz je bil junak na BayAreni. Foto: EPA
Michael Ballack
Michael Ballack po poškodbi še ni optimalno pripravljen. Vseh 90 minut je presedel na klopi Bayerja. Foto: EPA

Bavarci so hitro povedli po napaki vratarja Wolfsburga Diega Benaglia, ki je stekel iz svojega prostora, žogo pa odbil do noge Thomasa Müllerja, od koder se je odkotalila v gol. Po prekršku Ashkana Dejagaha nad Danijelom Pranjićem je Philipp Lahm slabo izvedel enajstmetrovko. V drugem polčasu je enajstmetrovko zapravil tudi Grafite, njegovo napako pa je v 86. minuti popravil Sascha Riether po podaji Marcela Schäferja. Nemški prvaki za vodilno Borussio iz Dortmunda na petem mestu zaostajajo že 16 točk.

"Vsi smo zelo razočarani. Ob polčasu bi morali voditi 3.0, namesto tega pa smo delali napake," je bil razočaran trener Bayerna Luis van Gaal.

Riberyjeva poškodba ni huda
Bayern je sredi prvega polčasa ostal brez Francka Riberyja po prekršku Josueja. Francoz, ki je bil na začetku sezone zaradi poškodbe desnega gležnja z zelenic odsoten dva meseca, je odšepal z igrišča s poškodovanim levim kolenom. Zamenjal ga je Arjen Robben, ki je po poškodbi zaigral prvič v tej sezoni. Preiskave v nedeljo so pokazale, da poškodba ni huda. Ribery bo počival pet dni izpustil bo tekmo s Kaisersluaternom doma, potem pa bo lahko nadaljeval s treningi.

Bender v okvir vrat
Kdor je mislil, da bo dortmundska Borussia v spomladanskem delu hitro popustila, se je močno uštel. Vodilna ekipa Bundeslige je v derbiju 18. kroga odnesla vse tri točke iz Leverkusna (1:3). Bayer je v 1. krogu šokiral Dortmundčane na stadionu Westfalen (0:2), potem pa so rumeno-črni nanizali izjemno serijo 14 zmag in enega remija in na lestvici pustili vse tekmece daleč zadaj.

Gostje so začeli odločno. Že v 3. minuti je Sven Bender z glavo zadel vratnico po podaji Nurija Sahina s prostega strela. Gostitelji so v zaključku prvega dela prevzeli pobudo, najlepšo priložnost je pet minut pred odmorom zapravil Stefan Kiessling.

Grosskreutz v šestih minutah pokopal gostitelje
V 49. minuti je Kevin Grosskreutz po podaji Lukasza Piszczeka z desnico zatresel mrežo, nato je štiri minute pozneje izkoristil še zmedo v obrambi gostiteljev in napako Manuela Friedricha. Izjemnih šest minut gostov je kronal 18-letni Mario Götze, ki je po podaji Grosskreutza žogo poslal med nogama Reneja Adlerja v mrežo.

Jezni trener Bayerja Jupp Heynckes je po uri igre zamenjal tri igralce. Vstopili so Arturo Vidal, Tranquillo Barnetta in Eren Derdiyok. "Lekarnarji" so zasluženo znižali deset minut pred koncem, ko je Renato Augusto z desne zaposlil Kiesslinga, ki je le še podstavil nogo. Popoln napad v zadnjih minutah ni obrodil sadov in Borussia ima na vrhu že 13 točk naskoka pred Bayerjem.
"Igrali smo na nivoju predstav iz jesenskega dela, zato je naša zmaga popolnoma zaslužena. Zavedamo se, da so to tri zares velike točke, a do konca je še zelo daleč in nič še ni odločeno," je bil zadovoljen trener Borussie Jürgen Klopp.