Sylvinho je bil trener Lyona od maja letos. Foto: EPA

Sylvinho je Lyon zadnjič vodil v nedeljo na prvenstveni tekmi proti St. Etiennu, ki je slavil z golom slovenskega reprezentanta Roberta Berića v 90. minuti.

45-letni Sylvinho, nekdanji branilec Arsenala in Barcelone, je na klop Lyona sedel maja lani in je prvič samostojno vodil ekipo. Predtem je bil pomočnik brazilskega selektorja Titeja in trenerja Interja Roberta Mancinija.

Lyon je pod vodstvom Brazilca sezono v francoskem prvenstvu začel zelo dobro, z zmago s 3:0 nad Monacom in 6:0 nad Angersom, a je nato padel v črni niz, saj na naslednjih sedmih dvobojih ni več zmagal.

Francoski mediji poročajo, da bi lahko brez službe ostal tudi športni direktor, nekdanji zvezdnik Lyona Juninho, ki je sam izbral rojaka za trenerja.

Vodstvo Lyona je sporočilo, da bo začasno trenersko delo prevzel Gerald Baticle, ki je bil pomočnik trenerja Bruna Genesia, predhodnika Sylvinha.