Diego Maradona
Diego Maradona je bil dolgo časa v škripcih, na koncu je svoje varovance le popeljal na SP. Foto: EPA
Argentina
Argentinski navijači so v domovini dolgo in nestrpno čakali na razplet kvalifikacij. Foto: EPA

Varovanci Diega Maradone so z zmago nad neposrednim tekmecem osvojili četrto mesto. Mož odločitve je bil Mario Bolatti, ki je v igro vstopil v 80. minuti, štiri minute pozneje pa je bil v kazenskem prostoru na pravem mestu, žoga se je večkrat odbila, nato jo je 24-letnik pospravil v desni spodnji kot.

Na dnu novice si lahko ogledate odločilni gol Maria Bolattija.

Maradona ima dober spomin
"Dober spomin imam. To povem vsem tistim, ki niso verjeli v mojo ekipo, ki so nas že odpisali in tlačili v blato," si je po zmagi dal duška Maradona. Odkar je na klopi gavčev, je preizkusil več kot 70 nogometašev.

Urugvaj že tretjič zaporedoma v dodatne kvalifikacije
Čile je z zadetkom Humberta Suaza z 1:0 premagal Ekvador, ki je bil še v igri za četrto mesto, zdaj pa je ostal brez vsega. V dodatne kvalifikacije gre že tretjič zaporedoma Urugvaj.