Ederson je odločil tekmo v Le Havru. Foto: EPA
Jussie Ferreira
Jussie Ferreira je uspešno zaključil protinapad Bordeauxa. Foto: EPA

Sedemkratni zaporedni državni prvaki so do odločilnega zadetka prišli po prekršku Nicolasa Gileta nad napadalcem Fredericom Piquionnom. Vodstvo so zadržali tudi po izključitvi Sidneyja Govouja, ki je 25 minut pred koncem prejel drugi rumeni karton. "Vedel sem, da bo to zelo težka tekma. Že tretjič v zadnjem tednu dni smo dokazali, da z izjemno borbenostjo lahko marsikaj naredimo," je povedal trener Lyona Claude Puel. Njegovi varovanci so prejšnji teden premagali Nico s 3:2 po zaostanku z 0:2. V sredo so proti Fiorentini remizirali (2:2) po zaostanku z 0:2.

Jussie kaznoval Grenoble
Bordeaux, ki je v torek klonil na Stamford Bridgeu proti Chelseaju z 0:4, je v Grenoblu zmagal z 1:0. Na začetku drugega polčasa sta bila izključena Alou Diarra (dva rumena kartona) in Wendel, ki je po grobem štartu takoj prejel rdeči karton. Varovanci Laurenta Blanca so se uspešno branili in deset minut pred koncem po protinapadu prek Jussieja celo prišli do vseh treh točk. V sodnikovem podaljšku je bil izključen še igralec Grenobla Martial Robin.

Lille je proti Auxerru zaostajal z 1:2, v 88. minuti je izid poravnal Eden Hazard, v 94. minuti pa je za poln izkupiček poskrbel Tuilo De Melo s svojim drugim golom. Nantes je prišel do prve zmage. Mamadou Bagayoko je z dvema goloma potopil Valenciennes.