Nogometaši Borussie Dortmund v letošnji sezoni rušijo vse pred seboj. V Münchnu so nazadnje slavili oktobra leta 1991. Foto: EPA
Mario Gomez
Mario Gomez razočaran zapušča igrišče. Foto: EPA
Lukas Podolski
Lukas Podolski je takole proslavljal zadetek proti Freiburgu. Foto: EPA

Če so Bavarci pred tekmo še upali, da bi z morebitno zmago lahko znova obudili upanje na lovoriko, se bodo morali 10 krogov pred koncem Bundeslige sprijazniti, da je ta boj letos izgubljen. Borussia ima po zmagi s 3:1 že 16 točk prednosti pred Bayernom.

Trije zadetki v uvodnih 18 minutah
Črno-rumeni so z enajsto letošnjo zmago v gosteh izenačili rekord lige. V prvem polčasu sta obe moštvi prikazali sijajno predstavo, v kateri je bilo veliko priložnosti na obeh straneh. Gosti so povedli v 9. minuti, ko je Bastian Schweinsteiger izgubil žogo, to pa je izkoristil Kevin Grosskreutz in podal do Lucasa Barriosa, ki je zatresel mrežo.

Vodstvo Borussie ni trajalo dolgo. V 16. minuti je namreč Luiz Gustavo izenačil z volejem po strelu iz kota Francka Riberyja. Toda veselje Bayernovih navijačev je trajalo še krajši čas. Že v 18. minuti je Nuri Sahin z levico z 18 metrov popeljal Borussio v novo vodstvo.

Hummels povišal na 3:1
V drugem polčasu so se gostje pomaknili nekoliko nazaj, a imeli še naprej lepše priložnosti. V 60. minuti so dočakali tudi nov zadetek, ko je Mats Hummels, v Bayernu vzgojeni nogometaš, z močnim strelom z glavo postavil končni izid. Iz kota mu je podal Mario Götze.

Gostitelji so si opomogli šele ob koncu tekme, a so varovanci Jürgena Kloppa brez večjih težav zadržali vodstvo, saj Bayern ni našel poti skozi njihovo obrambo. V vratih je namesto poškodovanega Romana Weidenfellerja debitiral 22-letni Avstralec Mitchell Langerak. S povprečno starostjo 22,3 leta je Borussia na igrišče poslala najmlajšo ekipo v svoji zgodovini.

Podolski zadel za novo zmago Kölna
V Kölnu se že pred pustom nadaljuje karnevalsko vzdušje. "Kozlički" so že petič zapored zmagali na domačem stadionu. Tokrat je z 1:0 "padel" Freiburg, edini zadetek je v 89. minuti dosegel Lukas Podolski po sijajnem protinapadu. Milivoje Novaković, ki je podal Podolskemu, je igral do 92. minute, Miša Brečka pa zaradi kartonov ni bilo v ekipi.