Kevin Kampl, ki se je 3. junija veselil druge zaporedne zmage v nemškem pokalu na olimpijskem stadionu v Berlinu, se je tokrat lahko le držal za glavo. Foto: EPA

Žreb varovancem Marca Roseja tokrat res ni bil naklonjen, saj je gostovanje na Volkswagen Areni vedno zelo neugodno. Po gladki zmagi nad Kölnom v 9. krogu Bundeslige v soboto zvečer (6:0) je Rose le na dveh položajih opravil menjavi v začetni postavi.

Černy zadel že po četrt ure
Edini zadetek so volkovi dosegli v 14. minuti. Tiago Tomas je sijajno podal v prazen prostor, Vaclav Černy pa je sam stekel proti vratarju Petru Gulacsiju in ga matiral z natančnim strelom z desetih metrov, žogo je z levo nogo poslal pod prečko. To je bil prvi gol za Čeha v dresu Wolfsburga.

Veliko veselje nogometašev Wolfsburga, ki so v Bundesligi šele na devetem mestu. Foto: EPA

Rdeči biki so bili v prvem polčasu brez idej. V 47. minuti je David Raum z leve strani skušal poslati predložek pred vrata, odbita žoga pa je zadela stičišče vratnice in prečke.

Poulsen izključen
V 56. minuti je veliko neumnost naredil Yussuf Poulsen. Napadalec Leipziga, ki je že imel rumeni karton, je z drsečim startom pokosil Mattiasa Svanberga in sledila je izključitev. Odločitev sodnika Floriana Badstübnerja je bila pravilna, gostje se niso niti malo pritoževali.

Rose je vse do 73. minute počakal z menjavami, potem pa je opravil kar tri. Vstopili so Kampl, Šeško in Mohamed Simakan. Gostitelji so se spretno branili in imeli veliko priložnost za 2:0, ko je odlični napadalec Jonas Wind v 96. minuti zadel vratnico.

Wolfsburg izločil Leipzig iz pokala

Undav poglobil krizo Uniona iz Berlina
Stuttgart, ki velja za največje presenečenje letošnje sezone v Bundesligi, je izločil Union iz Berlina z 1:0. Edini zadetek je dosegel napadalec Deniz Undav v zadnji minuti prvega polčasa.

Trener gostov Urs Fischer je po koncu tekme izgubil živce in povedal nekaj krepkih sodniku Saschi Stegemannu. Prejel je rdeči karton in čaka ga ogromno dela v nadaljevanju sezone. Union je doživel enajst porazov zapored v vseh tekmovanjih skupaj. Sedemkrat je klonil v prvenstvu, trikrat pa v Ligi prvakov. Ekipa ni sestavljena za ritem dveh tekem na teden in to se vse bolj pozna.