Marian Čišovsky (v sredini) je v torek načel mrežo Maribora in dosegel že peti zadetek v kvalifikacijah za letošnjo Ligo prvakov.
Marian Čišovsky (v sredini) je v torek načel mrežo Maribora in dosegel že peti zadetek v kvalifikacijah za letošnjo Ligo prvakov. "Messi za Čišovskym zaostaja že za pet golov. Ne bo ga lahko ujeti," je v šali dejal trener Viktorie Pavel Vrba. "Seveda je bolje iti v povratno tekmo s prednostjo 3:1 kot samo z 2:1. Še boljši bi bil rezultat 2:0, saj vsak zadetek v gosteh veliko šteje. Vemo pa, da če ne bo Maribor vsaj dvakrat zadel, da bomo napredovali mi. Na povratni tekmi bomo morali biti osredotočeni, disciplinirani, igrati bomo morali aktivno in si želeti doseči zadetek," pa je povedal 33-letni slovaški osrednji branilec, ki se odlično znajde pred vrati, saj je v karieri dosegel že 68 zadetkov. Foto: EPA

Kot sem že rekel, so vsa moštva, ki se prebijejo v 4. krog kvalifikacij za Ligo prvakov, kakovostna. Poglejte Šahtar iz Karagande, ki je premagal Celtic. To so ekipe, ki igrajo na visoki ravni in imajo več kakovosti kot druga moštva v naši ligi. Takšne tekme odločajo drobne napake. Kar se tiče izkušenosti, ne vidim razlike med nami in Mariborom, saj so Slovenci v evropskih pokalih odigrali že veliko pomembnih tekem. Maribor je najbolj kakovostna ekipa, ki smo jo letos srečali v kvalifikacijah, čeprav smo večji pritisk že čutili v Sarajevu. Doma smo sicer zmagali s 4:3, nato pa v gosteh že v 20. minuti na igrišču ostali z igralcem manj. To je bila težka tekma.

Trener Viktorie Plzen Pavel Vrba

"Vse je še odprto. Če v Mariboru hitro prejmemo zadetek, bo zelo težko. Po drugi strani pa bi pred tekmo takoj podpisali za takšen razplet. Na povratni tekmi se bomo gotovo osredotočili na to, da ne prejmemo zadetka. Toda želeli bomo biti tudi aktivni in doseči gol," je razmišljal branilec.

Pohvale vijoličastim
29-letni Plzenčan je podelil tudi nekaj komplimentov Mariborčanom. "Naredili smo sicer majhen korak proti Ligi prvakov, a zavedati se moramo, da Maribor ni nič slabši tekmec, kot je bil Köbenhavn pred dvema letoma. Nasprotno, mogoče so celo boljše moštvo. Maribor je pokazal, da ni slučajno v "playoffu". V našo korist so odločile izkušnje, saj so bili mogoče celo boljši kot mi. Da smo zmagali z dvema zadetkoma prednosti, je velika sreča za nas."

Viktoria je slavila na podoben način kot prejšnji mesec Olimpija proti Žilini v Stožicah v kvalifikacijah za Evropsko ligo. Izid se je gibal popolnoma enako. Gostitelji so povedli z 2:0, tekmec je nato znižal, ob koncu pa je sledil še en zadetek domačega moštva. Kako se je končala letošnja pot Olimpije v Evropi, vemo. Maribor ne bi imel nič proti, če bi mu uspelo enako kot Slovakom, ki so na povratni tekmi zmagali z 2:0.

Duriš kot proti Milanu
Mariborski krvnik Michal Duriš se je specializiral za doseganje zadetkov v zadnjih minutah. V "playoffu" pred dvema letoma je v 93. minuti povratne tekme proti Köbenhavnu potrdil uvrstitev Viktorie v glavni del Lige prvakov (2:1), na zadnjem srečanju skupinskega dela pa je v 93. minuti Plzenčanom zagotovil točko proti Milanu (2:2).
"Nisem junak, to je uspeh celotne ekipe. Po predložku sem imel dolgo nogo. Želel sem samo zadeti vrata in vesel sem, da je žoga končala v mreži. Vsake toliko me kdo spomni na zadetek proti Milanu. Spomini so lepi, a iskati je treba nove gole. Upam, da temu sledi še kaj lepšega, kot je ta zadetek. Maribor je močna ekipa in moramo se dobro pripraviti na povratno tekmo," je po sinočnji tekmi na Doosan Areni dejal slovaški napadalec.

Darida: Maribor ima veliko kvalitete "na žogi"
Najboljši igralec tekme je bil največji domači zvezdnik Vladimir Darida, medtem ko so češki mediji najslabše ocenili vezista Milana Petrželo in napadalca Tomaša Wagnerja.

"Maribor je močno moštvo. Ni nam bilo lahko. Potrdilo se je, kar smo videli na njegovih prejšnjih tekmah. Ima veliko kvalitete pri igri "na žogi". Vedeli smo, da bodo igrali kombinatorno po tleh in poskušali prodirati po sredini igrišča, kjer imajo odlične nogometaše. Na to smo bili pripravljeni, razen zadetka pa jim večjih priložnosti nismo dopustili. Od začetka tekme smo ustvarili pritisk, imeli smo veliko priložnosti iz prekinitev. Škoda, da nismo v prve pol ure zadeli večkrat. Tudi v drugem polčasu smo narekovali ritem, v celoti gledano pa je bila tekma izenačena. Imamo dva zadetka prednosti, a ni še nič odločeno. Za nami je šele prvi polčas. Pred povratno tekmo smo rahli favoriti, a ne smemo podcenjevati situacije in tudi na drugi tekmi dati vse od sebe,"
je povedal Darida.
Koeficient za napredovanje Viktorie 1,09
Na stavnicah Bwin in Gamebookers je Viktoria velik favorit za napredovanje. Ob njeni uvrstitvi v Ligo prvakov bi za vsak vloženi evro dobili po 1,09 evra, medtem ko bi se vam ob uspehu Maribora vsak vloženi evro povrnil šestkratno.