Sergio Agüero je s prekrasno potezo za drugi gol v sezoni prinesel Manchester Cityju vodstvo na derbiju z Manchester Unitedom. Foto: EPA
David De Gea (Manchester United) - Yaya Toure (Manchester City)
United si ni opomogel po golu Toureja v sodnikovem podaljšku 1. polčasa, saj je na začetku drugega hitro prejel še dva gola. Foto: Reuters
Wayne Rooney (Manchester United)
Podoba Wayna Rooneyja na City of Manchester Stadiumu, ki pove vse o počutju "rdečih vragov" po mestnem derbiju. Foto: EPA
Mehmut Özil (Arsenal)
Mehmut Özil se je odlično znašel med "topničarji" in je na dveh tekmah prispeval že tri podaje za vodilno moštvo Premier lige. Foto: EPA

Junak derbija je dvakratni strelec Sergio Agüero, z dvema podajama se je izkazal tudi njegov partner v napadu Alvaro Negredo. City je prav ponižal United med 45. in 50. minuto, ko so "sinjemodri" gostitelji zadeli kar trikrat. Boleč poraz je v končnici s prostega strela ublažil Wayne Rooney.

Nagrada za zmago na nedeljskem manchestrskem derbiju in najzanimivejšem obračunu 5. kroga angleškega nogometnega prvenstva je bil skok na drugo ali tretje mesto. Man City je zdaj dve točki za Arsenalom, medtem ko Man United zaseda šele osmo mesto.

Štirje streli in štirje goli
Po četrt ure je City of Manchester Stadium eksplodiral od navdušenja, saj so "meščani" povedli. Aleksandar Kolarov je prodrl po levi strani in poslal predložek pred vrata, kjer se je mojstrsko znašel Sergio Agüero, ki je z domiselnim volejem matiral obrambo "rdečih vragov".

Tik pred odmorom je sledil nov udarec za goste, saj je City v sodnikovem podaljšku povedel z 2:0. Samir Nasri je izvedel kot z desne strani, Alvaro Negredo je po dobljenem skoku streljal z glavo, žogo pa je kolenom v mrežo preusmeril prisebni Yaya Toure.

Dvojni udarec takoj po odmoru
Drugi polčas se še ni dobro začel, ko je že bilo 3:0. Negredo je bil znova podajalec, potem ko je nase preusmeril Unitedovo obrambo, ki je pozabila na Agüera, ki mu s petih metrov ni bilo težko še drugič matirati De Gee. Slavje se še ni poleglo, ko so "sinjemodri" znova udarili - tokrat s hitrim protinapadom, v katerem je Jesus Navas po desni strani osvojil veliko prostora, nato pa z natančno podajo na drugi vratnici našel Nasrija, ki je brez milosti zadel za 4:0. Do 50. minute je City tako zadel z vsemi štirimi streli, ki so šli v okvir vrat Davida De Gee.

Do konca je United le dosegel častni zadetek, ko je ob odsotnosti Robina van Persieja premalo vidni Rooney s prostega strela premagal Joeja Harta in postavil končni izid 4:1.

Arsenal sam na vrhu lestvice
Sam na vrhu bo naslednji krog pričakal Arsenal, ki je s 3:1 odpravil Stoke City, potem ko je po izenačenju gostov vnovič zablestel Mesut Özil, ki je podal tako za 2:1 kot za končnih 3:1.

12 točk ima še en klub iz severnega Londona Tottenham, ki je novo zmago dosegel šele v 93. minuti. Brazilski vezist Paulinho je tako globoko v sodnikovem podaljšku odločil gostovanje v Cardiffu in s tem "spurse" pripeljal ob bok večnih tekmecev.