Igralci Crawley Towna so osmešili zvezdnike Leedsa. Foto: Reuters

Leeds je na lestvici Premier lige na 12. mestu, med ekipama je torej 62 mest, v drugem polčasu pa je bila na igrišču le ena ekipa.

Nick Tsaroulla, ki je odigral šele sedmo tekmo za člansko ekipo, je preigral tri igralce Leedsa in imenitno končal samostojno akcijo v 50. minuti. Ashley Nadesan je tri minute zatem unovčil veliko napako vratarja Leedsa Kika Casille. Končni izid je postavil Jordan Tunnicliffe v 70. minuti. Crawley Town bi lahko zmagal še s precej večjo razliko.

Šele drugič v zgodovini Pokala FA se je zgodilo, da je ekipa iz četrte lige osmešila prvoligaša s tremi zadetki razlike.

"To je veliko razočaranje za nas," je bil potrt trener Leedsa Marcelo Bielsa, ki je doživel enega najgrenkejših porazov v bogati karieri. V začetni postavi je naredil sedem menjav v primerjavi z zadnjo tekmo Premier lige, a začeli so Pablo Hernandez, Ezgjan Alioski, Helder Costa in Rodrigo, ki so uveljavljeni igralci.

Zvezdniku angleškega resničnostnega šova Marku Wrightu so se v sodnikovem dodatku uresničile dolgoletne sanje. Foto: Reuters

Na zelenici tudi zvezdnik resničnostnega šova
V 91. minuti je domači trener John Yems naredil še eno potezo, ki je zelo odmevala v Angliji. Vstopil je zvezdnik angleškega resničnostnega šova The Only Way Is Essex Mark Wright. Decembra je postal član Crawley Towna, igra pa brezplačno in nima pogodbenih obveznosti. Preprosto je želel enkrat zaigrati v članskem nogometu. Ni si mislil, da bo stopil na zelenico na zgodovinski tekmi.

Zvezdniki Tottenhama poslali paket z dresi
Osmoligaš Marine AFC ni imel možnosti proti Tottenhamu (0:5). Nogometaši si zaradi trenutnih razmer ne smejo izmenjevati dresov po tekmi. Gostitelji so seveda želeli priti do dresov zvezdnikov. Pri Tottenhamu so zanje pripravili poseben paket z novimi dresi.

Za tekmo, ki je potekala brez gledalcev, so prodali kar 20.000 virtualnih vstopnic. Eno je kupil tudi trener Tottenhama Jose Mourinho.

Arsenal je šele v podaljšku strl Newcastle z 2:0. Emile Smith Rowe je odrešil topničarje v 109. minuti. Foto: Reuters

Premešan urnik Premier lige
Tottenham bi se moral v sredo zvečer na prvenstveni tekmi srečati z Aston Villo. Tekma je preložena, saj je ekipa iz Birminghama zaradi številnih okužb morala odigrati pokalno tekmo z Liverpoolom v petek (1:4) tudi z mladinci.

Tottenham vseeno ne bo počival. Vodstvo Premier lige je premešalo koledar tekem. V sredo bo na sporedu tekma med Tottenhamom in Fulhamom, ki je bila preložena 30. decembra. Fulham bo nato gostil Chelsea v soboto in v petek, kot je bilo predvideno. Aston Villa in Everton bosta prav tako igrala dan pozneje, v nedeljo ob 13.00.