Danilo D'Ambrosio je zagotovil Interju nove tri točke. Antonio Conte je preporodil črno-modre, ki še niso oddali točke. Foto: EPA

Odločitev na San Siru je padla v 23. minuti, ko je Cristiano Biraghi z leve strani podal v kazenski prostor, kjer je Danilo D'Ambrosio s petih metrov z glavo zatresel mrežo. Samir Handanović je imel v prvem polčasu veliko dela. Takoj po vodilnem zadetku je obranil strel Joaquina Corree, ki je zapretil tudi v 35. minuti. V zadnji minuti prvega dela je nekdanji vratar slovenske reprezentance sijajno odbil še strel Bastosa.

Duvan Zapata je 11 minut po vstopu v igro zadel na rimskem Olimpicu. Foto: EPA

V drugem polčasu je imel Inter lepše priložnosti. Romelu Lukaku in Lautaro Martinez nista uspela povišati na 2:0. Lazio je bil v zaključku tekme brez pravih idej v napadu in ostaja pri sedmih točk. Inter jih ima že 15 in ima dve točki naskoka pred Juventusom.

Joker Zapata zadal Romi prvi letošnji poraz
Na rimskem Olimpicu je imel v prvem polčasu najlepšo priložnost Josip Iličić, ki je z močnim strelom z roba kazenskega prostora v 36. minuti malce zgrešil vrata. Slovenski reprezentant je zapustil igro po uri igre, zamenjal ga je Duvan Zapata. Kolumbijski napadalec je v 71. minuti mojstrsko sprejel žogo v kazenskem prostoru in jo z levico zabil pod prečko, podal je Remo Freuler.

Miralem Pjanić je stari dami zagotovil nove tri točke. Foto: EPA

Roma, ki je v nedeljo v zadnji minuti sodnikovega dodatka prišla do zmage v Bologni z golom Edina Džeka (1:2), je vse moči usmerila v napad. V zadnji minuti je Mario Pašalić z glavo podaljšal žogo na daljšo vratnico, Marten de Roon pa jo je z glavo poslal v mrežo za končnih 0:2.

Castro šokiral Napoli
Za presenečenje kroga je poskrbel Cagliari, ki je odnesel tri točke iz Neaplja (0:1). Odločilni zadetek je tri minute pred koncem dosegel Argentinec Lucas Castro z glavo s petih metrov po podaji Nahitana Nandeza z desne strani.

Pjanić odločil v Brescii
Juventus je v torek zvečer po zaostanku prišel do vseh treh točk v Brescii (1:2). Odločitev je padla v 63. minuti, ko je Paulo Dybala s prostega strela poslal žogo v živi zid, na pravem mestu pa je bil Miralem Pjanić, ki jo je z 20 metrov poslal v mrežo.

Torinčani so bili zelo oslabljeni. Cristiano Ronaldo ni igral zaradi poškodbe prepone, manjkali pa so tudi Giorgio Chiellini, Douglas Costa, Marko Pjaca in Mattia De Sciglio.