Romelu Lukaku se je hitro znašel v sistemu Antonia Conteja, ki je vsaj na štartu sezone preporodil Inter, ki s popolnim izkupičkom zaseda vrh Serie A. Foto: Reuters

Po dveh razveljavljenih golih v prvem polčasu so sodniki v tretje po ogledu VAR-a le priznali gol Marcela Brozovića iz 50. minute. Ob prostem udarcu oz. bolje rečeno skrajšanem kotu z leve strani je Stefano Sensi namesto predložka raje po tleh na vrh 16-m prostora podal do Marcela Brozovića, ki je sprožil, žogo pa je usodno v lastno mrežo preusmeril Rafael Leao in do tedaj prvi mož derbija, vratar Gianluigi Donnarumma, je bil premagan.

Handanović na derbiju ohranil mrežo nedotaknjeno

Sprva so sodniki znova razveljavili gol zaradi domnevnega prepovedanega položaja, a po ogledu videoposnetka je sodnik Daniele Doveri prisodil vodstvo gostujočemu Interju.

Milan se je trudil preseliti igro pred vrata Samirja Handanovića, ki pa ni imel resnega dela, saj je moral posredovati zgolj enkrat (streli v okvir 7:1, vsi poskusi strelov 16:9 za Inter). Dvome o zmagovalcu na derbiju je razblinila 78. minuta, ko je Nicola Barrella s preigravanjem in predložkom opravil pol dela, Romelu Lukaku pa je z glavo dosegel že svoj tretji gol na četrti tekmi v dresu črno-modrih.

Inter je na milanskih derbijih nanizal tri prvenstvene zmage, skupno pa je v italijanskem prvenstvu neporažen že na zadnjih sedmih soočenjih z rossoneri, kar je najboljši niz nerazzurrov v zadnjih 20 letih.

V prvem polčasu milanskega derbija je s petimi obrambami blestel Gianluigi Donnarumma, ki pa ga je nato matirala od lastnega soigralca preusmerjena žoga. Foto: EPA

CR7 zrežiral preobrat proti Veroni
Serijski italijanski prvak Juventus je zaostajal proti Veroni. Gostje so najprej v 20. minuti zapravili najstrožjo kazen – Samuel Di Carmine je zadel levo vratnico, iz odbitka pa je Darko Lazović še siloviteje stresel prečko, a v nadaljevanju akcije je Miguel Veloso dosegel izreden gol z razdalje v zgornji levi kot vrat Gigija Buffona.

A je stara dama nato sorazmerno hitro postavila stvari na svoje mesto. Najprej je Cristiano Ronaldo podal na sredino, kjer je Aaron Ramsey udaril z 20 m za izenačenje. Na začetku 2. polčasa je bil portugalski superzvezdnik natančen še z bele točke za končnih 2:1, najstrožjo kazen je priboril hitro Juan Cuadrado.