Zavrč je Mariboru prizadejal prvi poraz v letošnji sezoni. Foto: Aleš Fevžer
Marcos Tavares
Kapetan Marcos Tavares je tekmo začel na klopi, po prihodu na zelenico pa ni mogel preprečiti poraza. Foto: Aleš Fevžer
Zavrč spravil na kolena Mariborčane

Odločitev pred 2.000 navijači ob vznožju Haloz je padla v 15. minuti, ko je Jasmin Handanović po prostem strelu Nikole Šafarića žogo odbil, a le do Petra Murka, ki jo je z glavo pospravil v nebranjeni del mreže.

Prvi nastop Ceppelinija
Mariborčani, pri katerih je prvič zaigral Urugvajec Pablo Ceppelini, so po golu prevzeli pobudo na igrišču, a si večjih priložnosti niso priigrali. Še več, domači bi lahko v 30. minuti povedli, vendar je Handanović dobil dvoboj na štiri oči z Juretom Matjašičem.

Mariborski napadalci brez nabojev
Gostitelji so tudi na začetku drugega polčasa zanesljivo odbijali jalove mariborske napade, na drugi strani pa v 60. minuti po napaki Aleksandra Rajčevića dobili izjemno priložnost, vendar Doris Kelenc ni znal izkoristiti "darila". Trener Maribora Ante Čačić je nato v igro poslal Marcosa Tavaresa in Nusmirja Fajića, vendar mariborskega zadetka ni bilo. Še najbližje mu je bil Damjan Bohar, ki se je v 82. minuti sam znašel pred Gregorjem Finkom, vendar je ta dobil dvoboj.

Mariborčani so tako v treh dneh doživeli še drugi poraz, medtem ko se je Zavrč po hladnem tušu v pokalu, kjer ga je s 4:0 izločilo Celje, pobral na najboljši mogoči način.